هر دو نکسوس سال ۲۰۱۶ به چیپ ست اسنپدراگون ۸۲۱ مجهز خواهند بود

هر دو نکسوس سال ۲۰۱۶ به چیپ ست اسنپدراگون ۸۲۱ مجهز خواهند بود

12 جولای, 2016 ارسال شده توسط:   بدون دیدگاه

هر دو نکسوس سال 2016 به چیپ ست اسنپدراگون 821 مجهز خواهند بود

اسنپدراگون ۸۲۰ را بدون شک باید قدرتمندترین چیپ ست ساخته شده در تاریخ کوالکام دانست. این چیپ ست فوق العاده در حال حاضر در بسیاری از گوشی های و به خصوص در پرچمداران شرکت های بزرگ وجود دارد. اما به نظر می رسد که اوضاع کمی در حال تغییر است و شرکت کوالکام چیپ ست اسنپدراگون ۸۲۱ را نیز معرفی کرد. قبل از این شایعه شده بود که کوالکام قصد دارد نسخه بهبود یافته ای از اسنپدارگون ۸۲۰ را ارائه کند و تقریباً خصوصیات این چیپ ست جدید فاش شده بود.

قبلاً همچنین شایعه شده بود که نسل جدید گوشی نکسوس که قرار است توسط شرکت اچ تی سی توسعه و طراحی شود (هنوز در حد شایعه است) و قرار است در سال جاری عرضه شود قدرت پردازشی خود را توسط چیپ ست اسنپدراگون ۸۲۱ تامین کند. لازم به ذکر است که تمامی خبر های پیرامون گوشی جدید نکسوس در حد شایعه هستند و تنها اسم رمز این دستگاه (مارلین) فاش شده است.

اما امروز خبری منتشر شد و حاکی از آن است که هر دو گوشی هوشمند برند نکسوس که قرار است در سال جاری عرضه شوند به چیپ ست اسنپدراگون ۸۲۱ مجهز خواهند بود. اگر این خبر صحت داشته باشد، باید گفت که گوگل سیاست قبلی خود را تغییر داده است. این شرکت در سال گذشته در ساخت گوشی نکسوس ۶P خود از تراشه قدرتمندتر اسنپدراگون ۸۱۰ استفاده کرد و این در حالی بود که به منظور پایین آوردن قیمت نکسوس ۵X، از چیپ ست ضعیف تر اسنپدارگون ۸۰۸ در ساخت آن استفاده نمود.

به هر حال اگر قرار باشد که هر دو دستگاه نکسوس که امسال عرضه خواهند شد به جدید ترین چیپ ست کوالکام مجهز باشند، دستگاه با اسم رمز Sailfish که با قیمت پایین تری عرضه می شود دارای نقطه ضعف دیگری خواهد بود. با توجه به زمان معرفی چیپ ست اسنپدراگون ۸۲۱، پیش بینی می شود که هر دو گوشی نکسوس به همین چیپ ست اسنپدراگون ۸۲۱ مجهز باشند؛ چرا که قرار است تا پیش از پایان تابستان هر دو آنها معرفی شوند.

گفتنی است همه این موضوعات در حد شایعه هستند. اما ذکر این نکته ضروری است که طبق لیست مشخصات منتسب به این گوشی ها که ماه گذشته منتشر شده بود، هر دو نکسوس اچ تی سی پردازنده ۴ هسته ای خواهند داشت که البته مدل دقیق این پردازنده ها مشخص نشده بود. اما در لیست مشخصات گوشی نکسوس با اسم رمز Marlin اشاره شده بود که چیپ ست مورد استفاده در دستگاه، یکی از محصولات کوالکام خواهد بود در حالی که چیپ ست به کار رفته در گوشی نکسوس با اسم رمز Sailfish مشخص نشده بود.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: androidheadlines


عصر تکنولوژی، تکرا

نوشته هر دو نکسوس سال ۲۰۱۶ به چیپ ست اسنپدراگون ۸۲۱ مجهز خواهند بود اولین بار در عصر تکنولوژی – تکرا پدیدار شد.

Source: تکرا