آی او اس ۹.۳ میانبرهای جدیدی از فورس تاچ به ارمغان می آورد

آی او اس ۹.۳ میانبرهای جدیدی از فورس تاچ به ارمغان می آورد

12 ژانویه, 2016 ارسال شده توسط:   بدون دیدگاه

آی او اس ۹.۳ میانبرهای جدیدی از فورس تاچ به ارمغان می آورد

آی او اس ۹.۳ میانبرهای جدیدی از فورس تاچ به ارمغان می آورد.

تقریبا هر نسلی از آیفون، طراحی مدل های سابق خود را به نمایش می گذارد، اما با وجود عدم تغییر بصری هریک از آنها با ویژگی مستقل و منحصر بفردی عرضه می شوند که تقریبا همه آنها رایم توانند به خاطر بسپارند. به طور مثال برای آیفون ۴ اس قابلیت سیری (Siri) بود، برای آیفون ۵ اس که اسکنر اثر انگشت تاچ آیدی (Touch ID) را عرضه کرد و در آیفون ۶ اس هم قابلیت فورس تاچ، همین نقش را دارد.

فورس تاچ با اضافه کردن یک لایه ی حساس قابلیت فوق العاده ای را برای این مدل اجرا کرده است. در حال حاضر این قابلیت برای بسیاری از برنامه ها به نوعی به عنوان عملکرد راست کلیک عمل می کند. متاسفانه همه ی برنامه ها –حتی برنامه های ساخته شده توسط اپل- از این قابلیت پشتیبانی نمی کنند. با حذف چنین کلیدی در واقع برنامه های تنظیمات (Settings) و Stock به نحوی دیگر پشتیبانی می شوند.

اپل در آی او اس ۹.۳ (iOS 9.3) به اکثر برنامه های خود که هنوز این قابلیت را ندارند، فورس تاچ را اضافه می کند. لیستی از این برنامه ها که قابلیت فورس تاچ را با این بروزرسانی دریافت می کنند عبارتند از: Settings، Health، Weather، App Store و Compass.

در نهایت شما می توانید تصویر پس زمینه روی گوشی آیفون خود را به سادگی و از طریق فورس تاچ موجود بر روی آیکون تنظیمات (قبلا کار ساده ای مانند همین تغییر دادن تصویر پس زمینه ی گوشی تقریبا سخت بود و به تعداد زیادی تپ کردن بر روی منوی تنظیمات نیاز داشت) تغییر دهید. شما می توانید به سادگی استاک ها را جستجو کنید و به طور مستقیم به برنامه ی آب و هوا بروید و هوای مکان مورد نظر خود را ببینید و یا از طریق فورس تاچ بر روی برنامه ی Health، مدیکال آیدی را مشاهده نمایید. میانبرهای جدیدی که با آی او اس ۹.۳ عرضه می شوند را در تصاویر زیر می توانید مشاهده نمایید.

New-Force-Touch-shortcuts-in-iOS-9.3
New-Force-Touch-shortcuts-in-iOS-9.3 (1)
New-Force-Touch-shortcuts-in-iOS-9.3 (2)
New-Force-Touch-shortcuts-in-iOS-9.3 (3)
New-Force-Touch-shortcuts-in-iOS-9.3 (4)
میانبرهای جدیدی که با آی او اس ۹.۳ عرضه می شوند را در تصاویر زیر می توانید مشاهده نمایید.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: phonearena


عصر تکنولوژی، تکرا

نوشته آی او اس ۹.۳ میانبرهای جدیدی از فورس تاچ به ارمغان می آورد اولین بار در عصر تکنولوژی – تکرا پدیدار شد.

Source: تکرا