اپل تولید آیفون را کاهش می دهد

اپل تولید آیفون را کاهش می دهد

17 آوریل, 2016 ارسال شده توسط:   بدون دیدگاه

اپل تولید آیفون را کاهش می دهد

در روزهای گذشته گزارشی از سوی اپل منتشر شد که نشان می دهد فروش آیفون همچنان روند نزولی داشته و همین مسئله باعث شد تا این شرکت تولید گوشی های آیفون خود را پایین آورد. این شرکت حد فاصل زمانی ژانویه تا مارس حدوداً ۳۰ درصد بازه زمانی مشابه در سال قبل تولید آیفون را کمتر کرد.
اپل پیش از این هم به تولیدکنندگان قطعاتش اطلاع داد بود که کاهش تولید آیفون در سه ماهه ی جاری ادامه خواهد داشت. گفته می شود اپل به دلیل شیب کند فروش گوشی های آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس چنین تصمیمی را اتخاذ کرده و حتی قصد ندارد با افزایش تولید آیفون SE این کاهش فروش را جبران کند.

طبق گمانه زنی های انجام شده پیش بینی می شود که در کل بازار گوشی هوشمند امسال آرام ترین رشد خود را تجربه کند بنابراین در سال ۲۰۱۶ رشد سالیانه فروش گوشی هوشنند برای نخستین بار کمتر از ۱۰ درصد باشد.
همچنین تحلیل گران بر این باورند که اپل در اواخر این ماه در گزارش مالی سه ماهه ی اول سال ۲۰۱۶ برای اولین بار در تاریخ خود از کاهش فروش سالیانه ی آیفون خبر خواهد داد. طبق آمار های منتشر شده شرکت اپل از ماه ژانویه تا مارس ۵۴.۶ میلیون دستگاه گوشی هوشمند به فروش رسانده که در مقایسه با ۶۱.۲ میلیون دستگاه به فروش رسیده در بازه زمانی مشابه کاهش محسوسی را نشان می دهد.

گفتنی است که طی مدت اخیر سهام اپل نیز افتی ۲.۲۵ دلا را تجربه کرده و در حال حاضر با قیمت ۱۰۹.۸۵ دلار معامله می شود.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: phonearena


عصر تکنولوژی، تکرا

نوشته اپل تولید آیفون را کاهش می دهد اولین بار در عصر تکنولوژی – تکرا پدیدار شد.

Source: تکرا