بازگشت نوکیا به بازار گوشی در سال جاری 

بازگشت نوکیا به بازار گوشی در سال جاری 

24 ژانویه, 2016 ارسال شده توسط:   بدون دیدگاه

بازگشت نوکیا به بازار گوشی در سال جاری عملی خواهد شد.

بازگشت نوکیا به بازار گوشی در سال جاری عملی خواهد شد.

مدت طولانی است که ما در انتظار بازگشت نوکیا به بازار گوشی های هوشمند هستیم، از زمانی که مایکروسافت با ۷.۲ میلیارد دلار، کسب و کار دستگاه های تلفن همراه نوکیا را در سال ۲۰۱۴ خریداری کرد، مردم انتظار دارند که روزی دوباره این برند در صنعت گوشی دیده شود.

اکنون اوراق قرضه قانونی که این شرکت فنلاندی از رقابت با مایکروسافت نگه داشته است، از گوشی شایعه شده به نام نوکیا C1 خبر می دهد که می تواند نشانه ای از بازگشت نوکیا  به بازار گوشی باشد.

تصاویر به بیرون درز شده از این گوشی هوشمند نشان می دهد که دستگاه جدید، ظاهر کلاسیک جعبه مانند نوکیا را حفظ کرده است. این گوشی که نوکیا C1 نامیده شده است، طراحی تمام فلزی سری اچ تی سی را یادآوری می کند. در واقع، حتی باندهای آنتن M مانند پشت دستگاه را نیز دارد.

شایعات نشان می دهند که گوشی نوکیا C1، حدود ۵ تا ۵.۵ اینچ خواهد بود. و دست کم، با نام تجاری ” NOKIA” مهر شده در پشت گوشی همراه خواهد بود که به عنوان تاییدی است که توسط این شرکت فنلاندی ساخته شده است. متاسفانه، معلوم نیست این یک نمونه اولیه محسوب می شود یا در طول مالکیت مایکروسافت باقی مانده است.

علاوه بر شایعات مرموزی که از بازگشت نوکیا با گوشی نوکیا C1 در وب گسترش یافته است، تصاویر نیز از نوکیا یافت شده است، اما این تصاویر یک دستگاه سیاه و خاکستری کوچکتر نوکیا ۲۳۵ را نشان می دهد. در این در گزارش گفته نشده که چه کسی نام تجاری و شماره این گوشی را اعلام کرده است، اما نوکیا ۲۳۵ به قابلیت های ریشه ای گوشی های نوکیا باز می گردد.

مانند آنچه نوکیا در سال گذشته نشان داد، انتظار می رود که نوکیا ۲۳۵ یک صفحه کلید حرفی عددی قدیمی داشته باشد، اما با یک صفحه نمایش ۲.۸ اینچ، دوربین ۲ مگاپیکسلی در پشت، سیم کارت دوگانه، و اجرای سیستم عامل آشا S30 همراه باشد. عمر باتری طولانی چیزی است که ما در گوشی کلاسیک نوکیا دوست داشتیم و باید که در این دستگاه نیز آورده شود.

مردم انتظار دارند نوکیا ۲۳۵ (که ممکن است نوکیا C1 باشد)، با قیمت کاملا مقرون به صرفه ای عرضه شود، گفته شده که در محدوده ۷۵ دلار خواهد بود. با این حال، هنوز هم انتظار می رود نوکیا سه مدل گوشی هوشمند اندرویدی در سال جاری عرضه کند که بین ۵، ۵.۵ و ۶ اینچ خواهند بود.

هنگامی که مایکروسافت سال پیش نوکیا را خریداری کرد، این تولید کننده فنلاندی گوشی، بزرگترین فروشنده دستگاه های ویندوز فون بود. سامسونگ و اچ تی سی نیز گوشی های ویندوزی ساخته اند، اما آنها به اندازه ی نوکیا موفق نبودند.

بند عدم رقابت در معامله بین دو شرکت نوکیا مانع از انتشار گوشی های هوشمند تحت نام تجاری نوکیا شد، اما این بند در در ۳۱ دسامبر سال ۲۰۱۵ تمام شده است، در حال حاضر، نوکیا اجازه ی ورود به بازار گوشی های هوشمند را دارد، و این بار، امیدوارم که بازگشت نوکیا با ورود به دنیای اندرویدی همراه باشد.

در راستای بازگشت نوکیا به بازار گوشی، چند روز پیش یک فیلم تبلیغاتی منتشر شده توسط نوکیا نشان داد که دستگاه های بعدی آن چه چیز هایی می تواند باشد. نوکیا OZO، اولین سیستم دوربین واقعیت مجازی در جهان است که برای استفاده حرفه ای طراحی شده و در این ویدئو نمایان است.

علاوه بر یک تبلت بزرگ، سه گوشی نیز در این ویدئو دیده می شود، اولین گوشی به نظر می رسد یک گوشی هوشمند متوسط. باشد، نام تجاری آن مشخص نیست فقط یک گوشی ساده سفید است که به نظر می رسد دو خانوم در حال سلفی گرفتن با آن هستند. دومین گوشی نشانی از یک لنز دوربین بزرگ در پشت دارد. گوشی سوم و نهایی در این ویدئو فقط ممکن است نوکیا ۲۳۵ باشد که به رنگ قرمز دیده می شود.

امسال ممکن است با بازگشت نوکیا به بازار گوشی، داغترین سال گوشی های هوشمند باشد. آمدن بازیکنان جدید همیشه خوب است، زیرا باعث نوآوری رقبا می شود. این که آیا بازگشت نوکیا با یک گوشی غیر هوشمند، یک ویندوز فون و یا در نهایت یک گوشی اندرویدی رقم می خورد در هر صورت، قطعا مسئله قابل توجهی خواهد بود.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: techtimes


عصر تکنولوژی، تکرا

نوشته بازگشت نوکیا به بازار گوشی در سال جاری  اولین بار در عصر تکنولوژی – تکرا پدیدار شد.

Source: تکرا