تاثیر منفی شکر بر بدن و مغز چیست؟

تاثیر منفی شکر بر بدن و مغز چیست؟

26 آوریل, 2016 ارسال شده توسط:   بدون دیدگاه

تاثیر منفی شکر بر بدن و مغز چیست؟

همه ی ما در کودکی شکر را یک خوراکی بسیار خوشمزه می دانستیم. اما اطلاعات ما روز به روز درباره ی تاثیر منفی شکر و پیامدهای مخرب سلامتی که از طریق مصرف بیش از حد قند به وجود می آیند، بیشتر می شود.

هنوز هم چندین باور غلط درباره ی شکر و تاثیر آن بر بدن وجود دارد. ناگفته نماند که شکر، تنها یک نام برای یک کربوهیدرات ساده است که همیشه مقداری از آن را در رژیم هایمان داریم. در حال حاضر، مصرف شکر در آمریکا، دو برابر سطح سالم اعلام شده توسط سازمان غذا و داروی آمریکا FDA، و چهار برابر بیشتر از سطح سالم اعلام شده توسط سازمان بهداشت جهانی است. این مقدار متاسفانه بسیار بالاست.

در ادامه لیستی از تاثیرات منفی شکر و مصرف بیش از حد آن جمع آوری شده است؛ با تکرا همراه شوید.

  • مقدار قندی که معمولا از غذاهای سالم مانند میوه و سبزیحات به دست می آوریم، بخشی از انرژی مورد نیاز روزانه را تامین می کند.
  • مطالعات جدید، ارتباط بین مصرف بیش از حد شکر و چربی را در کاهش عملکرد بخشی از مغز، که وظیفه ی حافظه را به عهده دارد، مشخص کرده است.
  • شکر بیش از اندازه، مقاومت در برابر انسولین را افزایش می دهد. این امر باعث افزایش اشتها، مخصوصا غذاهای شیرین می شود. در نهایت همین امر احتمال دیابت را افزایش می دهد.
  • مصرف بیش از اندازه ی شکر، احتمال بیماری های دیگر مثل سرطان پانکراس، نقرس و بیماری های کلیوی را افزایش می دهد.
  • مصرف شکر با خرابی دندان ارتباط دارد. باکتری های موجود در دهان از شکر تغذیه کرده و اسید تخریب کننده ی مینای دندان را ترشح می کنند.
  • دانشمندان ارتباط بین مصرف شکر و بیماری های قلبی و فشار خون بالا را کشف کرده اند.
  • جذب شکر اضافی به شدت بر اضافه وزن تاثیر می گذارد؛ این امر در افرادی که به طور منظم ورزش می کنند نیز امکان پذیر است.
  • سوخت و ساز فراکتوز توسط کبد انجام می شود. به همین دلیل، شکر بیش از اندازه، کبد را تحت تاثیر قرار داده و بیماری کبد چرب غیر الکلی را به وجود می آورد.
  • در یک رژیم غذایی سالم، تولید گلوکز به مغز فرمان می دهد که انسولین ترشح کند؛ انسولین به تنظیم قند خون کمک می کند، همچنین با سایر هورمون ها در تعامل بوده و احساس سیری را ایجاد می کند.

در ادامه لیستی از تاثیرات منفی شکر و مصرف بیش از حد آن جمع آوری شده است؛ با تکرا همراه شوید.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: techinsider


عصر تکنولوژی، تکرا

نوشته تاثیر منفی شکر بر بدن و مغز چیست؟ اولین بار در عصر تکنولوژی – تکرا پدیدار شد.

Source: تکرا