تایم نیز به متقاضیان خرید یاهو پیوست

تایم نیز به متقاضیان خرید یاهو پیوست

3 آوریل, 2016 ارسال شده توسط:   بدون دیدگاه

تعداد متقاضیان خرید یاهو در حال رشد است، تایم اینک نیز به زمره ی داوطلبان خرید یاهو پیوست.

تعداد متقاضیان خرید یاهو در حال رشد است، تایم اینک نیز به زمره ی داوطلبان خرید یاهو پیوست. در واقع تایم اینک در نظر دارد که با همکاری با یک شرکت خصوصی برای در اختیار گرفتن دارایی های هسته ای اینترنت یاهو، تلاش کند. این شرکت با توجه به آشنایی با این موضوع، به عنوان شرکت چاپ و نشر ایالات متحده به دنبال افزایش حضور دیجیتال خود است.

مذاکرات در مراحل پیدا کردن یک شریک برای کمک به معامله بالقوه برای خرید یاهو، تاکیدی بر منابع محدود تایم اینک است. تخمین زده می شود که ارزش کسب و کار وب یاهو چند میلیارد دلار بیشتر از سرمایه ی ۱.۶ میلیارد دلاری تایم برآورد شده است.

تایم قبل از امضای توافقنامه افشا نشده اش با یاهو، با داوطلبان خرید یاهو مذاکره داشته است، این در حالی است که اخیرا یاهو هرگونه ارتباطی را در فرآیند فروش، بین متقاضیان ممنوع اعلام کرده است.

با این حال، شرکت تایم امیدوار است که یاهو اجازه دهد که پیشنهاد دهندگان پس از ارسال پیشنهاد دور اول تا تاریخ ۱۱ آوریل، به شکل کنسرسیوم گرد هم آیند. تایم هنوز هیچ شرکت سهامی خصوصی را به عنوان یک شریک بالقوه انتخاب نکرده است.

چند شرکت سهامی خاص با وزن مناقصه برای خرید دارایی های اینترنت یاهو اقدام کرده اند که از جمله آنها می توان به Blackstone Group، KKR & Co، Hellman & Friedman، TPG Capital، Apax Partners, Warburg Pincus و Bain Capital اشاره کرد.

ساختار معامله بالقوه که تایم و سرمایه گذاری بانکداران آن در نظر دارند، “اینورس موریس تراست” است. این شیوه به طور بالقوه می تواند اجازه دهد که دارایی یاهو محروم از مالیات باشد.

در حال حاضر پیرامون این مباحث، سخنگوی یاهو، تایم و یا شرکت های سهامی خاص دیگر اظهار نظری نکرده اند.

از زمانی که شرکت تایم از شرکت مادر خود یعنی تایم وارنر در سال ۲۰۱۴ جدا شد، مدیر اجرایی آن، جو ریپ، سرمایه ی زیادی برای این نوع کسب و کار دیجیتالی و توسعه این شرکت فراتر از ریشه چاپی آن، قرار داده است.

در ماه فوریه، تایم، شرکت واینت تکنولوژی، شرکت بازاریابی مستقر در نیویورک را که صاحب مای اسپیس(یک رسانه ی اجتماعی جدید)بود، خریداری کرد. در پاییز گذشته، HelloGiggles، یک وب سایت سبک زندگی متعلق به بازیگر ها Zooey Deschanel و xoJane، مجله اینترنتی مختص بانوان نیز توسط تایم، خریداری شده است.

یاهو از سوی سهامداران و سرمایه گذاران تحت فشار است تا به جای تکه تکه کردن این شرکت از سهام خود در یاهوی ژاپن و گروه علی بابا، هسته ی اصلی کسب و کار خود را به فروش برساند.

تحلیلگران پیش بینی می کنند که، ورایزون، شرکت مخابرات بزرگی که در سال گذشته AOL را با قیمت ۴.۴ میلیارد دلار خریداری کرد، به عنوان یکی از نامزدهای پیروز احتمالی در خرید یاهو خواهد یود.

درآمد سالانه ی تایم تقریبا ۵ درصد کاهش داشته و به ۳.۱ میلیارد دلار سقوط کرده است. در سال گذشته، در بخش چاپ و تبلیغات، درآمد تایم، ۱۰ درصد کاهش داشت و به ۱.۳۲ میلیارد دلار رسید. با این حال، درآمدهای حاصل از تبلیغات دیجیتال آن در حال شکوفایی است و در سال گذشته ۱۱ درصد افزایش داشت و به ۲۲۱ میلیون دلار رسید.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: businessinsider


عصر تکنولوژی، تکرا

نوشته تایم نیز به متقاضیان خرید یاهو پیوست اولین بار در عصر تکنولوژی – تکرا پدیدار شد.

Source: تکرا