تبلت انویدیا شیلد جدید در راه است

تبلت انویدیا شیلد جدید در راه است

16 مه, 2016 ارسال شده توسط:   بدون دیدگاه

این احتمال وجود دارد که تبلت انویدیا شیلد جدیدی به زودی معرفی شود.

این احتمال وجود دارد که تبلت انویدیا شیلد جدیدی به زودی معرفی شود.

در چند سال گذشته شاهد بودیم که تمام دستگاه های موبایلی به تراشه های انویدیا مجهز شدند. از آن زمان به بعد، اولویت های این تولید کننده تغییر کرد؛ و همزمان با موفقیت های کوالکوم در عرصه ی SoC های اسنپ دراگون، توسعه ی SoC تگرا (Tegra) انویدیا تا حد زیادی به دلیل عوامل فرعی کاهش یافت. با وجود اینکه شرکت های دیگر برای ساخت سخت افزار های مبتنی بر Tegra صف نکشیده بودند، انویدیا توانست چندین دستگاه را به تنهایی تولید کند؛ و حالا بنا بر گزارش FCC، به نظر می رسد که دستگاه دیگری خود را برای عرضه آماده می کند.

FCC اخیرا با انتشار گواهینامه ای از تبلت انویدیا با شماره مدل P2290W خبر داد که به بلوتوث و وای فای مجهز شده است. مشاهده ی لیست جدیدی از FCC این احتمال را به وجود می آورد که شاهد سخت افزار جدیدی باشیم، اما چپگونه می توان مطمئن شد؟ شاید این نیز یک نسخه ی تغییر یافته از دستگاه های فعلی باشد، و شاید هم بخش هایی از آن تغییر کرده تا دستگاه مقرون به صرفه شود.

انویدیا نام دستگاه خود را اعلام نکرده، با اینحال ابعاد تبلت مورد نظر در این سند منتشر شده است؛ تبلت انویدیا شیلد در اندازه ی ۲۱۸ در عرض و طول ۱۲۳ میلی متر خواهد بود. تبلت انویدیا شیلد فعلی در اندازه ی ۲۲۱ * ۱۲۶ میلی متر ساخته می شود. قطر این دستگاه نیز کاهش داشته است؛ در فرم FCC، قطر دستگاه از ۹.۲ میلی متر به ۸ میلی متر رسیده است. لازم به ذکر است که وزن دستگاه نیز از ۳۵۶ در نسخه ی قبلی به ۳۵۰ گرم می رسد.

با وجود اینکه این اطلاعات ظاهری را دریافت کرده ایم، اما هنوز مشخص نیست که چه قطعاتی، قسمت سخت آفزاری آن را تشکیل خواهند داد.

سال گذشته اطلاعاتی از تبلت انویدیا شیلد جدید که از تراشه ی رده بالای Tegra X1 SoC بهره می برد، مخابره شد؛ گفته می شد این دستگاه از پردازنده ی گرافیکی ۲۵۶-core Maxwell بهره می برد. اما این اخبار در حد شایعه باقی ماند و هیچ تبلتی معرفی نشد. با اینحال، به نظر می رسد که انویدیا معرفی تبلت جدید خود را برای سال ۲۰۱۶ برنامه ریزی کرده است. اگر این همان مدل P2290W باشد، این احتمال وجود دارد که برنامه ی عرضه آن نیز محقق شود.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: phonearena


عصر تکنولوژی، تکرا

نوشته تبلت انویدیا شیلد جدید در راه است اولین بار در عصر تکنولوژی – تکرا پدیدار شد.

Source: تکرا