تراشه ی جدید سامسونگ با ۲۵۶ گیگابایت حافظه ی ذخیره سازی

تراشه ی جدید سامسونگ با ۲۵۶ گیگابایت حافظه ی ذخیره سازی

25 فوریه, 2016 ارسال شده توسط:   بدون دیدگاه

تراشه ی جدید سامسونگ با 256 گیگابایت حافظه ی ذخیره سازی

تراشه ی جدید سامسونگ می تواند حافظه ی ذخیره سازی را تا ۲۵۶ گیگا بایت افزایش دهد.

کمپانی سامسونگ اعلام کرده است که تولید اولین ماژول حافظه ی ۲۵۶ گیگا بایتی مخصوص گوشی های هوشمند را آغاز کرده است. پیشرفت اخیر حاصل شده در زمینه ی حافظه ی داخلی، بر مبنای فلش ذخیره سازی جهانی ۲.۰ UFS و با هدف نسل بعدی گوشی های هوشمند ایجاد شده است. این فناوری برای کسانی تهیه شده که به بیشتر از ۱۲۸ گیگا بایت حافظه نیاز دارند.

جالبتر اینکه، سرعت ماژول های تعبیه شده بیشتر از اتصال SATA در SSD کامپیوتر دسکتاپ است. سامسونگ این تراشه ها را بر مبنای تکنولوژی پیشرفته ی V-NAND و ترکیبی از کنترلر های عملکرد بالا، ایجاد کرده است؛ که در نهایت با ۴۵۰۰۰ واحد ورودی، می تواند ۴۰۰۰۰ خروجی را در هر ثانیه به دست آورد.

“حافظه ی ذخیره سازی ۲۵۶ گیگا بایتی UFS قابلیت پشتیبانی از بازپخش ویدئو های اولترا اچ دی و عملکرد های چند گانه را در نمایشگر های بزرگ گوشی های هوشمند ایجاد می کند؛ برای مثال می توانید یک ویدئوی اولترا اچ دی ۴K را تماشا کنید و به طور همزمان به جستجوی فایل یا دانلود فیلمی دیگر بپردازید. ظرفیت ۲۵۶ گیگا بایتی اضافه شده، حجم نامعلومی را برای ذخیره ی اطلاعات، روی خود موبایل ایجاد می کند. به بیان دیگر، یک حافظه ی ۲۵۶ گیگا بایتی می تواند ۴۷ فیلم تمام اچ دی را ذخیره کند و به طور همزمان، قابلیت دستگاه الکترونیکی را نیز بالا ببرد.”

سال پیش بود که تراشه ی جدید سامسونگ با حافظه ی ۱۲۸ گیگا بایتی معرفی شد، و تنها در عرض یک سال در دستگاه ها قرار گرفت. آیا شما هم از ظرفیت بیشتر در گوشی هایتان لذت می برید؟

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: androidcentral


عصر تکنولوژی، تکرا

نوشته تراشه ی جدید سامسونگ با ۲۵۶ گیگابایت حافظه ی ذخیره سازی اولین بار در عصر تکنولوژی – تکرا پدیدار شد.

Source: تکرا