تغییرات مشاغل و استخدام تا سال ۲۰۲۰

تغییرات مشاغل و استخدام تا سال ۲۰۲۰

1 فوریه, 2016 ارسال شده توسط:   بدون دیدگاه

تغییرات مشاغل و استخدام تا سال 2020 توسط مجمع جهانی اقتصاد مورد بررسی قرار گرفته است.

تغییرات مشاغل و استخدام تا سال ۲۰۲۰ توسط مجمع جهانی اقتصاد مورد بررسی قرار گرفته است.

بازار کار سریع تر از آنچه شما متوجه باشید، در حال تغییر است. با توجه به گزارشی که توسط مجمع جهانی اقتصاد منتشر شده است، تغییرات جمعیتی و پیشرفت های تکنولوژیکی ممکن است به از دست دادن ۵ میلیون شغل خالص تا سال ۲۰۲۰ منجر شود. البته در مجموع، این گزارش تخمین می زند که در مجموع ۷.۱ میلیون شغل ممکن است، از دست  برود که اکثریت مشاغل دفتری و مشاغل اداری هستند.

در این گزارش، به نام “آینده مشاغل” مدیران از بیش از ۳۵۰ کارفرما از ۹ صنعت در ۱۵ تا از بزرگترین اقتصادهای جهان بررسی انجام داده اند، تا به این پیش بینی ها در مورد چگونگی بازار در آینده و تغییرات مشاغل و استخدام ها رسیدند.

در حالی که انتظار می رود در طول چند سال آینده، چشم انداز کار تحت تغییرات رادیکالی قرار گیرد، در این گزارش این پیش بینی نیز وجود دارد که مشاغل خاصی بیشتر در تقاضا قرار خواهند گرفت.

در اینجا نگاهی به برخی از دسته های کاری که انتظار می رود رشد کنند، خواهیم انداخت.

در تغییرات مشاغل و استخدام ها تا سال ۲۰۲۰ شاهد افزایش تقاضا برای “تحلیل گران اطلاعات” خواهیم بود.

در تغییرات مشاغل و استخدام ها تا سال 2020 شاهد افزایش تقاضا برای "تحلیل گران اطلاعات" خواهیم بود.

بر اساس این گزارش، تحلیلگران اطلاعات  تا سال ۲۰۲۰ به طور فزاینده در تمام صنایع، به یکی از مهم ترین عناصر تبدیل خواهند شد.

پاسخ دهندگان به این نظرسنجی گفتند که انتظار دارند که تقاضای بیشتری برای تحلیل گران اطلاعات بوجود آید، زیرا آنها به نیازهای که از اطلاعات تولید شده توسط اختلالات فن آوری ایجاد می شود، کمک خواهند کرد.

کامپیوتر و مشاغل ریاضی، در حالت کلی به افزایش خود ادامه خواهند داد.

کامپیوتر و مشاغل ریاضی، در حالت کلی به افزایش خود ادامه خواهند داد.

مشاغلی که بر اساس کامپیوتر و مشاغل ریاضی هستند، رشد خواهند کرد.

این مشاغل شامل برنامه نویسان کامپیوتری، توسعه دهندگان نرم افزاری، تحلیلگران امنیت اطلاعات،و غیره می شود.

معماری و مشاغل مهندسی، پایدار باقی خواهند ماند.

معماری و مشاغل مهندسی، پایدار باقی خواهند ماند.

در طول چهار سال آینده، افزایش تقاضا برای کسانی که در معماری و مهندسی مهارت دارند، ادامه خواهد یافت.

به طور خاص، در این گزارش گفته شده است که رشد برای مهندسین با تمرکز بر بیوشیمی، فناوری نانو، رباتیک، و مواد وجود خواهد داشت.

در واقع در طی تغییرات مشاغل تا سال ۲۰۲۰، ۲ میلیون از مشاغلی که در سراسر جهان بر اساس این گزارش ایجاد خواهند شد، تحت کامپیوتر، ریاضی، معماری و رشته های مهندسی خواهند بود.

خرید و فروش مردم بیشتر تخصصی می شود.

خرید و فروش مردم بیشتر تخصصی می شود.

از آنجا که پیشرفت های تکنولوژیکی در ادامه، اختلالات صنعتی خواهند داشت، نیاز رو به رشدی برای افراد متخصص در خرید و فروش بوجود می آید که بتوانند این شرکت را به طیف گسترده ای از مشتریان، از جمله کسب و کارها، دولت ها، مصرف کنندگان و همچنین به مشتریان جدید توضیح دهند.

به عنوان مثال، به محض اینکه محتوا بر روی تلفن همراه، زیاد شود، یک شرکت رسانه های دیجیتالی افرادی آگاه به خرید و فروش و تبلیغات تلفن همراه، استخدام خواهد کرد.

نیاز به مدیران ارشد در هیئت مدیره برای رهبری شرکت ها از طریق دوره های تحولات وجود خواهد داشت.

نیاز به مدیران ارشد در هیئت مدیره برای رهبری شرکت ها از طریق دوره های تحولات وجود خواهد داشت.

اختلال بوجود آمده در صنعت نیاز به نوع جدیدی از مدیران ارشد برای کمک به تغییر و کنترل روند دارد که عبارتند از مدیران ارشد رسانه ها، سرگرمی و اطلاعات.

طراحان محصول بیش از پیش مورد توجه قرار می گیرند.

طراحان محصول بیش از پیش مورد توجه قرار می گیرند.

یکی از بالاترین مهارت هایی که تا سال ۲۰۲۰ ، تقاضا می شود خلاقیت است زیرا در حالی که بسیاری از مشاغل یکنواخت و خسته کننده شده اند، شغل خلاق یکی از نیازهای انسان خواهد بود.

مهارت هایی مانند طراحی و به طور خاص طراحی صنعتی و تجاری، به طور فزاینده ای مورد نیاز خواهد بود، در واقع افرادی که طراحی و توسعه محصولاتی مانند اتومبیل، لوازم خانگی، اسباب بازی و دیگر کالاهای تولیدی را برعهده دارند.

منابع انسانی و متخصصان توسعه سازمانی برای کمک به تجدید مهارت کارگران مورد نیاز خواهند بود.

منابع انسانی و متخصصان توسعه سازمانی برای کمک به تجدید مهارت کارگران مورد نیاز خواهند بود.

در حالی که تغییرات تکنولوژیکی، اجتماعی و اقتصادی باعث می شوند که برخی از مشاغل به طور کامل ناپدید شوند، مشاغل جدیدی ایجاد می شود و مردم باید آن جایگاه را پر کنند.

یک راه این است که شرکت ها، استعداد مورد نیاز برای شغل های جدید را به وسیله ی آموزش کارکنان موجود با مجموعه مهارت های جدید، دریابند.

در واقع، بر اساس این گزارش، ۶۵ درصد از افراد مورد بررسی گفته اند که آنها در حال حاضر در حال سرمایه گذاری برای تجدید مهارت کارکنان هستند.

بنابراین متخصصان توسعه و متخصصان منابع انسانی نه تنها برای استخدام در یک بازار رقابتی مورد نیاز خواهند بود، بلکه برای توسعه مجموعه مهارت های جدید برای کمک به کارکنان، نیز به وجود آنها نیاز خواهند داشت.

تقاضا برای کارشناسان روابط نظارتی و دولتی برای در آغوش گرفتن فن آوری های جدید رو به افزایش است.

تقاضا برای کارشناسان روابط نظارتی و دولتی برای در آغوش گرفتن فن آوری های جدید رو به افزایش است.

همانطور که شرکت ها، فن آوری های در حال ظهور را اتخاذ و توسعه می دهند، به دنبال استخدام کسانی هستند که با چگونگی قانونی بودن این فن آوری های در حال ظهور، آشنا باشند.

به عنوان مثال، خودروسازان سنتی و شرکت های فن آوری، هر دو ماشین های بدون راننده، را توسعه داده اند و افرادی را برای درک قوانین مربوطه و برای کار با تنظیم کننده های دولت استخدام کرده اند که بهترین راه برای پیاده سازی فن آوری در نظر گیرند.

.

.

منبع: techinsider


عصر تکنولوژی، تکرا

نوشته تغییرات مشاغل و استخدام تا سال ۲۰۲۰ اولین بار در عصر تکنولوژی – تکرا پدیدار شد.

Source: تکرا