توسعه دهندگان اصلی سیری از دستیار شخصی ویو خبر می دهند

توسعه دهندگان اصلی سیری از دستیار شخصی ویو خبر می دهند

6 مه, 2016 ارسال شده توسط:   بدون دیدگاه

توسعه دهندگان اصلی سیری از دستیار شخصی ویو خبر می دهند

توسعه دهندگان اصلی سیری از دستیار شخصی ویو خبر می دهند.

اخیرا بحث های زیادی راجع به چت بات ها شده است و گفته می شود  که به لحاظ نظری می توانند علاوه بر اینکه برای جستجوهای معمولی، پیمایش و دیگر قابلیت هایی که شما از یک دستیار شخصی انتظار دارید استفاده شوند؛ به شما کمک می کنند که هرکاری اعم از رزرو اوبر تا سفارش غذا یا محصولات دیگر را انجام دهید. اگرچه همانطور که از نام این چت بات ها پیداست، آنها برای چت های متنی ساخته شده اند، ویو (Viv) دستیاری مبتنی بر صوت است که توسط توسعه دهندگان سیری ساخته شده و قصد دارد به همان اندازه موثر واقع شود و توسعه یابد.

Dag Kittlaus و Adam Cheyer هر دو از هم بنیانگذاران سیری هستند که در واقع از سال ۲۰۰۳، قبل از سیری، در حال کار بر روی ویو هستند. در نهایت این تیم سیری را ساختند و در سال ۲۰۱۰ به اپل فروختند اما Kittlaus و یک سوم از این تیم سیری در سال ۲۰۱۱ اپل را ترک کردند تا کار بر روی ویو را ادامه دهند. سیری با تعدادی از گراف های دانش مانند Yelp، OpenTable، Wolfram Alpha و غیره ادغام شده است که ویو علاوه بر آنها از یک سیستم باز (Open) هم بهره می برد که اشخاص ثالث هم می توانند سرویس هایی را با آن ادغام کنند. این بدان معنی ست که شما می توانید ماشینی از اوبر فراخوانی کنید، از طریق FTD گل سفارش دهید، پیتزا بخرید و …

سفارش پیتزا در واقع از اظهارات اخیر این تیم در قالب گزارشی به واشنگتن پست بوده است. سفارش گرفتن با گفتن “یک پیتزا از پیتزای (به طور مثال) شیکاگو در نزدیکی اداره من به من بدهید” و ویو سپس از شما می خواهد تعداد پیتزا، اندازه آن و … را برای تکمیل سفارش مشخص کنید. قرار است اظهارات کاملتر از قابلیت های ویو در دوشنبه ی همین هفته، ۹ می در دسترس قرار بگیرد.

ویو هم اکنون توجه همه را به خود جلب کرده است و بنا به گزارش ها پیشنهاداتی هم از سوی گوگل و فیسبوک برای خرید این محصول داده شده است. هنوز مشخص نیست که این اپلیکیشن چه زمانی راه اندازی می شود و برای چه پلتفرم هایی در دسترس خواهد بود. اما با توجه به لیست کاری که بر روی وب سایت ویو برای یک مهندس آی او اسی قرار گرفته بنابراین می توانیم فرض کنیم که طبیعتا این اپلیکیشن برای آی او اس در نظر گرفته شده است. راجع به اندروید هم سوالاتی شده که آیا ویو از آن هم پشتیبانی می کند یا خیر که هنوز پاسخی دریافت نشده است. احتمالا روز دوشنبه اطلاعات بیشتری در اختیارمان قرار می گیرد.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: phonearena


عصر تکنولوژی، تکرا

نوشته توسعه دهندگان اصلی سیری از دستیار شخصی ویو خبر می دهند اولین بار در عصر تکنولوژی – تکرا پدیدار شد.

Source: تکرا