در سه ماهه نخست ۲۰۱۶ حدود ۲۹۲ میلیون گوشی هوشمند به فروش رسیده است

در سه ماهه نخست ۲۰۱۶ حدود ۲۹۲ میلیون گوشی هوشمند به فروش رسیده است

21 آوریل, 2016 ارسال شده توسط:   بدون دیدگاه

در سه ماهه نخست 2016 حدود 292 میلیون گوشی هوشمند به فروش رسیده است

به نظر می رسد که ۲۰۱۶ سال چندان خوبی برای شرکت های تولید کننده ی گوشی هوشمند نباشد؛ چرا که بررسی های صورت گرفته توسط موسسه TrendForce نشان می دهد آمار فروش گوشی های هوشمند نسبت به سه ماهه مشابه در سال گذشته با افت مواجه شده است.
همان طور که می دانید در بازار گوشی های هوشمند دو شرکت سامسونگ و اپل بیشترین سهم بازار را در اختیار دارند و به عنوان رهبران این عرصه شناخته می شوند. در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۶ میزان فروش گوشی های هوشمند برابر ۲۹۲ میلیون بوده که نسبت به سال گذشته با افت ۱.۳ درصدی مواجه شده است. افت میزان فروش به حدی بوده است که اپل به صورت رسمی اعلام کرد که تولید گوشی های آیفون خود را کاهش داده است. این اولین بار در تاریخ شرکت اپل است که فروش آیفون های این شرکت نسبت به سال قبل کمتر شده است. اپل در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۶ تنها ۴۲ میلیون آیفون به فروش رسانده که نسبت به سال قبل با افت ۴۳.۸ درصدی مواجه شده که در آن ۷۵ میلیون آیفون به فروش رسانده بود. این کاهش فروش شامل محصول جدید اپل یعنی آیفون SE نیز می شود و موسسه TrendFroce فروش ۱۵ میلیون دستگاه را برای آیفون SE پیش بینی کرده است.

اما دیگر غول تولید کننده ی گوشی هوشمند یعنی سامسونگ در سه ماهه نسخت موفق به فروش ۸۱ میلیون گوشی هوشمند شده است که نسبت به سه ماهه انتهایی سال ۲۰۱۵ با رشد ۲.۵ درصدی مواجه شده است. البته دلیل اصلی این رشد به عرضه گوشی های گلکسی اس ۷ و گلکسی اس ۷ اج مربوط می شود.

سومین شرکت بزرگ تولید کننده گوشی هوشمند هواوی است. این شرکت نسبت به سه ماهه انتهایی ۲۰۱۵ با کاهش ۲۰ درصدی مواجه شده. هواوی در سه ماهه ابتدایی ۲۰۱۶ موفق به فروش ۲۷ میلیون گوشی هوشمند شده است. هواوی قصد دارد با عرضه محصولات متعدد میزان فروش سالانه خود در ۲۰۱۶ را به ۱۴۰ میلیون دستگاه برساند. پس از هواوی نوبت به لنوو می رسد که در فصل اول ۲۰۱۶ موفق به فروش ۱۷ میلیون دستگاه شده است که نسبت به سه ماهه چهارم ۲۰۱۵ افتی ۵.۶ درصدی داشته است. بعد از لنوو شرکت چینی شیائومی قرار دارد که در سال جاری فروش خوبی را تجربه کرده ولی نسبت به لنوو یک میلیون کمتر فروش داشته است. اما این شرکت در رسیدن به اهداف داخلی خود با مشکل مواجه است. شیائومی در سال گذشته به تامین کننده های خود گفته بود که برای فروش ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند آماده باشند اما در سال ۲۰۱۵ توانست ۷۰ میلیون دستگاه به فروش برساند.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: phonearena


عصر تکنولوژی، تکرا

نوشته در سه ماهه نخست ۲۰۱۶ حدود ۲۹۲ میلیون گوشی هوشمند به فروش رسیده است اولین بار در عصر تکنولوژی – تکرا پدیدار شد.

Source: تکرا