رقابت خوب کمپانی نیسان با تسلا مدل ۳

رقابت خوب کمپانی نیسان با تسلا مدل ۳

7 آوریل, 2016 ارسال شده توسط:   بدون دیدگاه

مدیر عامل کمپانی نیسان از حضور تسلا مدل 3 در میان ماشین های الکتریکی ابراز خوشحالی کرد.

مدیر عامل کمپانی نیسان از حضور تسلا مدل ۳ در میان ماشین های الکتریکی ابراز خوشحالی کرد.

این خودروساز ژاپنی، بخش بزرگی از شهرت خود را مدیون ماشین افسانه ای Z-car و سوپر ماشین GT-R است؛ همچنین تولید Leaf، هاچبک الکتریکی ۵ در که با هر شارژ می تواند ۱۰۰ مایل را طی کند، از دیگر قدرت نمایی های کمپانی نیسان محسوب می شود.

کارلوس گوسن، مدیر عامل کمپانی نیسان در مصاحبه با Automotive News به تشویق تسلا مدل ۳ و آمار پیش فروش فوق العاده ی آن پرداخت. به اعتقاد گوسن، صدها و هزاران خریدار احتمالی که حاضر به سپرده گذاری ۱۰۰۰ دلاری هستند، نشان دهنده ی یک “رقابت خوب” است.

فروش ماشین های الکتریکی کمپانی نیسان در سطح جهانی بسیار بالاست. نیسان و شریک فرانسوی اش، رنو، در سال ۲۰۱۵، ۳۰۲ هزار ماشین الکتریکی را به فروش رساندند؛ که ۴۳۷۰۰ واحد از آنها را مدل Leaf تشکیل داده است. سال گذشته، بیش از ۱۷۲۰۰ ماشین لیف تنها در ایالات متحده به فروش رسیده است.

گوسن معتقد است که موفقیت بالقوه ی تسلا مدل ۳، به توسعه ی ماشین های الکتریکی کمک خواهد کرد. او در ادامه اضافه کرد: “این حقیقت که بسیاری از مردم قصد دارند برای خرید این ماشین هزینه کنند، نشانه ی خوبی است. رقابت در عرصه ی ماشین های الکتریکی در حال افزایش است.”

خودروسازان به دلایل مختلفی، با احتیاط وارد عرصه ماشین های الکتریکی می شوند. قیمت پایین بنزین در ایالات متحده، فروش ماشین های SUV و پر مصرف را افزایش می دهد؛ این امر نیز به نوبه ی خود باعث افزایش سود خودروسازان خواهد بود. و در مقایسه با ماشین های سواری و خانوادگی، استقبال مردم از این ماشین ها بیشتر است.

نا گفته نماند که تقاضا برای خرید ماشین های الکتریکی، حجم گسترده ای از بازار را تشکیل نمی دهد. طبق گزارش Autodata، فروش ماشین های جدید و SUV در سال گذشته در آمریکا، ۱۷.۵ میلیون بوده است، این در حالیست که ماشین های الکتریکی در مجموع، کمتر از ۱۰۳ هزار واحد فروش داشته اند.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: techinsider


عصر تکنولوژی، تکرا

نوشته رقابت خوب کمپانی نیسان با تسلا مدل ۳ اولین بار در عصر تکنولوژی – تکرا پدیدار شد.

Source: تکرا