سوپرفون ویندوزی ، هیاهوی آلکاتل در نمایشگاه CES 2016

سوپرفون ویندوزی ، هیاهوی آلکاتل در نمایشگاه CES 2016

5 ژانویه, 2016 ارسال شده توسط:   بدون دیدگاه

گوشی ویندوزی جدید آلکاتل، Fierce XL. این گوشی سیستم عامل ویندوز 10 موبایل را اجرا می کند و اولین گوشی هوشمند ویندوزی این کمپانی است. آلکاتل قصد دارد به ساخت گوشی های هوشمند ویندوزی ادامه دهد.

سوپرفون ویندوزی آلکاتل در نمایشگاه CES 2016 معرفی شد و گفته می شود در اواخر سال جاری میلادی توسط این کمپانی رونمایی شود.

این سوپرفون ویندوزی که با نام Fierce XL شناخته می شود، سیستم عامل ویندوز ۱۰ را اجرا می کند و به گفته یکی از مدیران ارشد آلکاتل، این کمپانی قصد دارد با سوپرفون خود در برابر امثال سامسونگ و اپل، به رقابت برخیزد.

در خلال نمایشگاه CES 2016 که درب هایش را امروز به روی رسانه ها و خبرگذاری های سرتاسر دنیا گشود، آلکاتل از برنامه ها و محصولات جدیدش رونمایی کرد. شاید طرفداران گوشی های ویندوز ۱۰ موبایلی در این روزها، چندان هم زیاد نباشند، اما این کمپانی – که با گوشی های مقرون به صرفه اش شناخته می شود – قصد دارد با هدف قرار دادنِ بازار گوشی های هوشمند ویندوزی، پای خود را در خانه های بیشتری باز کند.

پرچمداران مایکروسافت، لومیا ۹۵۰ و لومیا ۹۵۰XL، تنها گوشی های هوشمند ویندوز ۱۰ موبایلی تا به امروز، در بزرگترین نمایشگاه تکنولوژی که در لاس وگاس در حال برگزاری است، شاهد رقیب دیگری در این دسته بودند؛ یک گوشی هوشمند مقرون به صرفه دیگر از کمپانی آلکاتل با نام Fierce XL، آن هم با برچسب قیمتی ۱۴۰ دلاری!

پرچمداران مایکروسافت، لومیا 950 و لومیا 950XL، تنها گوشی های هوشمند ویندوز 10 موبایلی تا به امروز، در بزرگترین نمایشگاه تکنولوژی که در لاس وگاس در حال برگزاری است، شاهد رقیب دیگری در این دسته بودند؛ یک گوشی هوشمند مقرون به صرفه دیگر از کمپانی آلکاتل با نام Fierce XL، آن هم با برچسب قیمتی 140 دلاری!

این گوشی، شروع عصر جدیدی در کمپانی آلکاتل بوده و آن ها قصد دارند با گوشی هوشمند Fierce XL خود، به عرصه گوشی های ویندوز ۱۰ موبایلی قدم بگذارند.

آلکاتل در نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی – CES – بیان کرد که آن ها می خواهند در سال جدید میلادی، چندین گوشی هوشمند ویندوز ۱۰ موبایلی، از جمله یک ” سوپرفون ویندوزی ” بسازند. استیو سیستولی که جانشین ارشد مدیر عامل آلکاتل در منطقه آمریکای شمالی است گفت که سوپرفون ویندوزی آلکاتل کاملا می تواند با گوشی های بالا رده غول های تکنولوژی، مثل اپل و سامسونگ، رقابت کند.

ساخت یک ” ابر گوشی ” یا سوپرفون می تواند برای آلکاتل وان تاچ پیشرفت قابل توجهی به حساب آید؛ سازنده گوشی های هوشمند سطح پایینی که یک مالک چینی (TCL) داشته و پنجمین سازنده تلویزیون در دنیا بوده و شاید حتی نام تلویزیون های ارزان قیمت آن را هم نشنیده باشد. آلکاتل تمامی شهرت خود را از ساخت محصولات بسیار ارزان قیمت و مقرون به صرفه به دست آورده است و حال امیدوار است که با سوپرفون ویندوزی خود به تواند نام خود را در کنار بزرگان تکنولوژی دنیا ببیند.

حرکت آلکاتل به سمت تولید گوشی های ویندوزی شاید کمی عجیب باشد، در حالی که پلتفرم های iOS اپل و اندروید گوگل مجموعاً ۹۳ درصد از سهم بازار گوشی های هوشمند را به خود اختصاص داده اند، باید دید که کمپانی آلکاتل چقدر می تواند سهم ۲.۶ درصدی گوشی های هوشمند ویندوزی را ارتقا دهد.

حرکت آلکاتل به سمت تولید گوشی های ویندوزی شاید کمی عجیب باشد، در حالی که پلتفرم های iOS اپل و اندروید گوگل مجموعاً 93 درصد از سهم بازار گوشی های هوشمند را به خود اختصاص داده اند، باید دید که کمپانی آلکاتل چقدر می تواند سهم 2.6 درصدی گوشی های هوشمند ویندوزی را ارتقا دهد.

سیستولی در اتاق کنفرانس شرکت در نمایشگاه CES 2016 گفت که آلکاتل قصد دارد از مشخصات سخت افزاری فوق العاده ای استفاده نماید تا بتواند با بهترین گوشی های هوشمند بازار رقابت کند. او در ادامه از تعهدشان نسبت به ویندوز ۱۰ صحبت کرد و گفت “ما به ویندوز ۱۰ متعهدیم.”

سیستولی اشاره کرد که هیچ کدام از محصولاتشان تا به امروز نمی تواند کیفیت یک سوپرفون را داشته باشد و در ادامه نیز با اشاره به اواخر امسال، از گفتن تاریخ دقیق برای عرضه این سوپرفون ویندوزی پرهیز کرد.

یکی از اصلی ترین سوال ها از آلکاتل این بود که چرا آن ها تصمیم گرفتند گوشی های هوشمند ویندوزی بسازند. شاید یکی از اصلی ترین دلایل را بتوان در اکوسیستم ویندوز ۱۰ یافت که شما را نسبت به در اختیار داشتن اپلیکیشن های مختلفِ یک برنامه برای پلتفرم های گوناگون – مثل موبایل، تبلت یا لپ تاپ – بی نیاز می کند. مایکروسافت در ماه اکتبر ۲۰۱۵ اعلام کرد که در حال حاضر ویندوز ۱۰ بر روی بیش از ۱۱۰ میلیون دستگاه نصب شده است و این آمار خیره کننده، تنها بعد از گذشت ۱۰ هفته از انتشار آن – اواخر ماه جولای – به دست آمده بود.

Fierce XL، گوشی ویندوزی جدید آلکاتل با برچسب قیمتی 140 دلار

Fierce XL، گوشی ویندوزی جدید آلکاتل با برچسب قیمتی ۱۴۰ دلار

.

.

منبع: cnet


عصر تکنولوژی، تکرا

نوشته سوپرفون ویندوزی ، هیاهوی آلکاتل در نمایشگاه CES 2016 اولین بار در عصر تکنولوژی – تکرا پدیدار شد.

Source: تکرا