شارژ تلفن همراه به وسیله ی توربین آبی کوچک

شارژ تلفن همراه به وسیله ی توربین آبی کوچک

15 مارس, 2016 ارسال شده توسط:   بدون دیدگاه

شارژ تلفن همراه به وسیله ی توربین آبی کوچکی که قابل حمل است، امکان پذیر شد.

شارژ تلفن همراه به وسیله ی توربین آبی کوچکی که قابل حمل است، امکان پذیر شد.

شرکت Enomad واقع در سئول، حدود دو سال پیش زمانی که ایستگاه های شارژ گوشی موبایل را در امتداد رودخانه Cheonggyecheon که ساخته دست انسان است، قرار داد، خبرساز شد. این ایستگاه از نیروی رودخانه برای چرخاندن توربین ها استفاده کرده و برق تولید می کند. امسال در جشنواره ی SXSW آستین، این شرکت نشان داد که توانسته این کانسپت را به قدری کوچک کند که به راحتی در دست هرکسی یا در یک کوله پشتی به هنگام مسافرت، جای گیرد.

این دستگاه استوانه ای شکل که Enomad نامگذاری شده است، به اندازه ی یک فلاسک است و یک درپوش سفید شفاف هم روی آن وجود دارد که سه بال به شکل پروانه برای چرخیدن در این قسمت کار شده و به آن قفل شده است. هنگامی که این دستگاه مونتاژ می شود، می توانید به سادگی به منظور شارژ تلفن همراه، آن را در هر منبع جریان آبی قرار دهید. در حقیقت از این دستگاه می توان در پشت قایق های پارویی اسکیموها و یا هر وسیله ی آبی دیگری استفاده کرد. اساس کار این دستگاه به این صورت است که پروانه های استفاده شده در این دستگاه برای چرخاندن توربین داخلی این دستگاه که یک باتری ۵۲۰۰ میلی آمپر ساعتی را شارژ می کنند، استفاده می شوند.

نمایندگان این شرکت می گویند، این باتری در جریان آب معمولی حدود ۲ ساعت طول می کشد تا شارژ شود. هنگامی که شارژ شد، می توانید بخش روتور را از پایه ی آن که پورت های شارژ یو اس بی در آنجا قرار گرفته اند، جدا کنید. این باتری ۵۲۰۰ میلی آمپر ساعتی می تواند برای شارژ یک آیفون ۶ استفاده شود. این دستگاه که برای کسانی که ورزش های آبی می کنند و یا اکثر اوقات در تفریح و پیک نیک به سر می برند و به برق دسترسی ندارند، مناسب است حتی زمانی که نخواهید از این دستگاه برای شارژ تلفن همراه استفاده کنید، می توانید از پوشش شفاف آن و با فشردن دکمه ی پشت این دستگاه از آن به عنوان یک فانوس استفاده کنید.

به گفته ی این شرکت، این دستگاه الهام گرفته از روشی است که برای تبدیل آب به منظور تولید برق به عنوان کمک به جوامع محرومی که از نعمت برق محروم هستند، استفاده شده است.

این دستگاه از طریق Kickstarter در اوایل ماه جولای راه اندازی خواهد شد. بنا به گفته ی این شرکت قیمت خرده فروشی این دستگاه ۱۸۰ دلار خواهد بود.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: gizmag


عصر تکنولوژی، تکرا

نوشته شارژ تلفن همراه به وسیله ی توربین آبی کوچک اولین بار در عصر تکنولوژی – تکرا پدیدار شد.

Source: تکرا