شنیدن رنگ ها با ایمپلنت آنتن

شنیدن رنگ ها با ایمپلنت آنتن

4 مارس, 2016 ارسال شده توسط:   بدون دیدگاه

شنیدن رنگ ها با ایمپلنت آنتن توسط یک شخص کوررنگ صورت گرفت.

شنیدن رنگ ها با ایمپلنت آنتن توسط یک شخص کوررنگ صورت گرفت.

Neil Harbisson مادرزادی مبتلا به بیماری کوررنگی-بیماری نادری که مربوط به بینایی است و منجر به کوری رنگ ها می شود- بود. جهان از دید او سیاره ای خاکستری، سفید و سیاه بود. اما از سال ۲۰۰۳، این هنرمند عجیب و غریب، از یک آنتن استفاده کرد که به او این امکان را می دهد که رنگ ها را “بشنود” و برای استفاده از آن مجبور شد که موی خود را به صورت کاسه ای اصلاح کند.

آنتن نصب شده بر روی سر این شخص قادر است طول موج نور مربوط به هر رنگی که در مقابل این سنسور قرار می گیرد را تشخیص داده و سپس با طول موج های مختلف مربوط به فرکانس های صوتی مختلف، آنها را به صدا تبدیل کند. آنتن این هنرمند که در بلفاست متولد شده و در کاتالان بزرگ شده، به طور دائم به جمجمه ی او متصل است و امواج صوتی را از طریق انتقال استخوانی به گوش داخلی او ارائه می دهد. لازم به ذکر است که هر زمان که این شخص بخواهد می تواند آن را به حالت خاموش و یا روشن قرار دهد.

در جدول زیر می توانید مشاهده کنید که چگونه هر رنگ در آنتن و ذهن این شخص به صدا “ترجمه” می شود. در جدول سمت چپ، طول موج های نور به هرتز مشخص شده و در جدول سمت راست، نت های موسیقی مربوط به هر رنگ مشخص شده است.

چگونه هر رنگ در آنتن  و ذهن این شخص به صدا "ترجمه" می شود.

Harbisson پس از سال ها ممارست هم اکنون می تواند رنگ ها را بر اساس پیچ و تن صدایی که آنها ایجاد می کنند، به طور کامل تشخیص دهد.

با توجه به این پیوند او را “اولین هنرمند سایبورگ جهان” لقب دادند. او خود را به عنوان اولین کسی که از محدودیت های جسمی فراتر رفته و توانسته توانایی های جسمی و روحی خود را ارتقا دهد و تحت عنوان فرابشر می خواند.

اولین تجسم خارجی از آنتن هریبسون بیش از یک دهه ی پیش توسط کارشناس سایبرنتیک دانشگاه پلیموت، Adam Montandon طراحی شد. این آنتن نسبت به آن زمان تغییر کرده و هم اکنون متصل به وای فای است و به او این امکان را می دهد که به دستگاه های دیگر متصل شود.

امروزه او به عنوان یک هنرمند تجسمی که حتی قبل از ایمپلنت آنتن هم به کار در این زمینه ها علاقه داشته، به کار خود ادامه می دهد. بسیاری از زمینه های کاری که مورد توجه او قرار گرفته، “ترجمه” قطعات معروف موزیک و یا سخنرانی های مهم به تصویر (در قالب تصویر) است. به طور مثال یکی از کارهای موردعلاقه ی او برای نمایش، تصویرسازی او از سخنرانی مارتین لوتر کینگ، “من رویایی دارم” است. او این آثار را در نمایشگاه خود به نمایش گذاشته است.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: iflscience


عصر تکنولوژی، تکرا

نوشته شنیدن رنگ ها با ایمپلنت آنتن اولین بار در عصر تکنولوژی – تکرا پدیدار شد.

Source: تکرا