صفحه کلید لمسی مک بوک ؛ پتنت جدید اپل

صفحه کلید لمسی مک بوک ؛ پتنت جدید اپل

9 آوریل, 2016 ارسال شده توسط:   بدون دیدگاه

صفحه کلید لمسی مک بوک یکی از آخرین پتنت های اپل است که در آن به جای صفحه کلید معمولی موجود برای لپ تاپ ها، یک صفحه کلید لمسی به میان آمده است.

صفحه کلید لمسی مک بوک یکی از آخرین پتنت های اپل است که در آن به جای صفحه کلید معمولی موجود برای لپ تاپ ها، یک صفحه کلید لمسی به میان آمده است.

تایپ کردن روی صفحه نمایش لمسی، برای پیام هایی با متن کوتاه، بسیار مناسب است، اما زمانی که مقالات و ایمیل های طولانی را تایپ می کنید، احساس راحتی خود را با این نوع صفحه کلید، از دست خواهید داد، در این حالت یک صفحه کلید معمولی بیشتر کارآمد خواهد بود و راحت تر می توان با آن تایپ کرد. به همین خاطر است که شرکت هایی مانند مایکروسافت و اپل برای برخی از انواع دستگاه های جایگزین لپ تاپ خود، مانند سرفیس و آی پد پرو، یک صفحه کلید را به عنوان لوازم جانبی، در نظر گرفته اند.

با این حال به نظر می رسد که با وجود راحتی صفحه کلید معمولی، اپل، برای لپ تاپ های آینده، تصور مجهز شدن آنها به صفحه نمایش لمسی را در سر می پروراند. پتنت اخیر این شرکت، نشان می دهد که اپل ایده صفحه کلید لمسی مک بوک را در سر می پروراند. حتی جالب اینجاست که در این پتنت صفحه کلید لمسی مک بوک ، به جای این که یک صفحه لمسی معمولی باشد، یک صفحه لمسی با قابلیت فورس تاچ، خواهد بود.

با توجه به توضیحات این پتنت، در واقع می توان گفت که صفحه کلید لمسی مک بوک ، ساختار ورودی حساس به نیروی فشار، برای دستگاه های الکترونیکی دارد.” در واقع به جای تایپ کردن بر روی یک سطح شیشه ای صاف، در واقع قادر خواهد بود فشار وارد شده و اینکه انگشتان دست کاربر کجا قرار می گیرد را تشخیص دهد و از طرفی، قادر به ارائه ی بازخورد لمسی با توجه به طریقه ی تایپ کاربر باشد.

یکی از مزیت های صفحه کلید لمسی مک بوک این است که قابل تنظیم و سازگار است. این به این معنی است که هنگام استفاده از برنامه هایی مانند فتوشاپ، صفحه کلید می تواند به کلید های میانبری برای دستورات، تبدیل شود. همچنین زمان استفاده از صفحات گسترده، می توان جای کیبورد را با نامبرپد عوض کرد. البته اینکه اپل واقعا ایده ی پتنت صفحه نمایش لمسی مک بوک را عملی کند هنوز قطعی نیست و در حال حاضر، تنها می توان در حد یک پتنت جالب به آن نگاه کرد.


با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: ubergizmo


عصر تکنولوژی، تکرا

نوشته صفحه کلید لمسی مک بوک ؛ پتنت جدید اپل اولین بار در عصر تکنولوژی – تکرا پدیدار شد.

Source: تکرا