فروش تسلا مدل ۳ در هفته اول به ۱۴ میلیارد دلار رسید

فروش تسلا مدل ۳ در هفته اول به ۱۴ میلیارد دلار رسید

11 آوریل, 2016 ارسال شده توسط:   بدون دیدگاه

فروش تسلا مدل 3 ، تنها بعد از یک هفته که از معرفی آن می گذرد به 14 میلیارد دلار رسیده است.

فروش تسلا مدل ۳ ، تنها بعد از یک هفته که از معرفی آن می گذرد به ۱۴ میلیارد دلار رسیده است.

ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا موتورز، هفته ی گذشته اولین ماشین تولید عمده ی خود را معرفی کرد؛ و علیرغم اینکه تسلا مدل ۳ در سال ۲۰۱۷ آماده ی عرضه خواهد بود، هزاران نفر با پرداخت ۱۰۰۰ دلار، این ماشین را پیش خرید کرده اند.

طبق اخبار منتشر شده، فروش تسلا مدل ۳ به ۱۴ میلیارد دلار، یعنی ۳۲۵۰۰۰ واحد ماشین رسیده است. لازم به ذکر است که این مقدار تنها با پرداخت مبلغ ۱۰۰۰ دلار جمع آوری شده؛ و این احتمال وجود دارد که تا زمان عرضه ی تسلا مدل ۳، بسیاری از افراد پیش خرید خود را کنسل کرده و یا لغو کنند. در هر صورت، ۳۲۵ میلیون دلار در سفارش محصولی جمع آوری شده که اساسا هنوز وجود ندارد.

ایلان ماسک، این خبر را روز هفتم آوریل در توییتر خود منتشر کرد: “بیش از ۳۲۵۰۰۰ ماشین و ۱۴ میلیارد دلار در هفته ی اول. تنها ۵%، حداکثر ۲ ماشین سفارش داده اند.” می توان گفت که تسلا، رقم ۱۱۵ میلیون دلار را در شب رونمایی به دست آورد؛ چرا که در روز اول رقم ۷.۵ میلیارد و تا روز سوم به رقم ۱۰ میلیارد دلار دست یافته بود.

در این گزارش از تعداد پیش خرید های واقعی حرفی زده نمی شود، به همین دلیل لازم است که بیانیه های ایلان ماسک، با کمی شک و تردید بیان شوند. تسلا مدل ۳ با قیمت نهایی ۳۵۰۰۰ دلار به فروش می رسد، بنابراین این مدل هنوز رسما فروخته نشده است. با این اوصاف، این اعداد و ارقام بسیار باورنکردنی هستند. به گزارش جان ولکر از Green Car Reports: “تمام این سفارش ها به خرید نهایی نمی رسند. اما اگر حداقل نیمی از آنها، یعنی ۱۵۰۰۰۰ واحد به مرحله ی فروش نهایی برسد، فروش تسلا مدل ۳ بیش از سایر ماشین های الکتریکی کمپانی های جنرال موتورز، تویوتا، فورد، بی ام دبلیو و گروه فولکس واگن، در مدت زمان ۵ سال، خواهد بود. تنها کمپانی نیسان، با فروش بیش از ۲۰۰۰۰۰ ماشین، به این رقم دست یافته است.”

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: venturebeat


عصر تکنولوژی، تکرا

نوشته فروش تسلا مدل ۳ در هفته اول به ۱۴ میلیارد دلار رسید اولین بار در عصر تکنولوژی – تکرا پدیدار شد.

Source: تکرا