ماشین الکتریکی بی ام دبلیو i3 به باتری بزرگ تر مجهز می شود

ماشین الکتریکی بی ام دبلیو i3 به باتری بزرگ تر مجهز می شود

3 مه, 2016 ارسال شده توسط:   بدون دیدگاه

محدوده ی مسافتی ماشین الکتریکی بی ام دبلیو i3 با باتری جدید و بزرگ تر، به 114 مایل (183 کیلومتر) افزایش یافته است.

محدوده ی مسافتی ماشین الکتریکی بی ام دبلیو i3 با باتری جدید و بزرگ تر، به ۱۱۴ مایل (۱۸۳ کیلومتر) افزایش یافته است.

بی ام دبلیو i3 2017، با کسب باتری بزرگ تر توانست محدوده ی مسافتی را از۸۰ مایل به ۱۱۴ مایل افزایش دهد. تمام اینها به لطف افزایش ۵۰ درصدی ظرفیت باتری آن بوده است. باتری لیتیوم یونی موجود در بی ام دبلیو i3 ، امکانی را فراهم کرده که بدون افزایش اندازه ی آنها، مصرف ۲۲ کیلو وات ساعت به ۳۳ کیلو وات ساعت افزایش داشته باشد.

مخزن سوخت موجود در مدل Range Extender، که از ۶۵۰ سی سی و موتور دو سیلندر گازوئیلی، برای شارژ باطری درمسیرهای طولانی تر استفاده می کرد هم افزایش داشته و از ۱.۹ گالن به ۲.۴ گالن ارتقا یافته است. نکته ی جالب توجه این است که بی ام دبلیو قصد ندارد i3 2017 را همراه با مدل رنج اکستندر عرضه کند. مدل i3 قدیمی با یک شارژ کامل و مخزن پر می تواند مسافت ۱۵۰ مایل (۲۴۱ کیلومتر) را طی کند.

پشتیبانی از شارژ سریع این اجازه را می دهد که مدت زمان شارژ کامل با شارژر سطح ۲ به  ۴.۵ ساعت برسد؛ این در حالیست که مدل قدیمی تر، به ۳.۵ ساعت زمان نیاز داشت. با اینحال، با توجه به افزایش ۵۰ درصدی باتری، و بر مبنای مصرف کیلو وات ساعت، سریعتر خواهد بود. تکنولوژی شارژ سریع ۵۰kW DC به بی ام دبلیو i3 جدید این امکان را می دهد که در عرض ۴۰ دقیقه، ۸۰ درصد از ظرفیت باتری را کامل کند. این میزان در مقایسه با مدل قبلی، ۲۵ دقیقه بهبود داشته است.

ناگفته نماند که ماشین الکتریکی بی ام دبلیو i3 در آمریکا و با رنگ فوق العاده ی آبی پروتونیک متالیک که در بی ام دبلیو i8 با شکوه مشاهده می کنید، در دسترس خواهد بود. با تمام زیبایی و شکوه بی ام دبلیو i3 ، این ماشین تا اواخر امسال با رقیب سرسختی همچون شورولت بولت روبرو خواهد شد؛ این ماشین می تواند مسافت ۲۰۰ مایل (۳۲۱ کیلومتر) را طی کند. البته شورولت بولت از رنج اکستندر برخوردار نیست. تسلا مدل ۳ ۲۰۱۷ نیز یکی دیگر از رقبای بی ام دبلیو i3 محسوب می شود.

ناگفته نماند که ماشین الکتریکی بی ام دبلیو i3 در آمریکا و با رنگ فوق العاده ی آبی پروتونیک متالیک که در بی ام دبلیو i8 با شکوه مشاهده می کنید، در دسترس خواهد بود. ناگفته نماند که ماشین الکتریکی بی ام دبلیو i3 در آمریکا و با رنگ فوق العاده ی آبی پروتونیک متالیک که در بی ام دبلیو i8 با شکوه مشاهده می کنید، در دسترس خواهد بود. ناگفته نماند که ماشین الکتریکی بی ام دبلیو i3 در آمریکا و با رنگ فوق العاده ی آبی پروتونیک متالیک که در بی ام دبلیو i8 با شکوه مشاهده می کنید، در دسترس خواهد بود. ناگفته نماند که ماشین الکتریکی بی ام دبلیو i3 در آمریکا و با رنگ فوق العاده ی آبی پروتونیک متالیک که در بی ام دبلیو i8 با شکوه مشاهده می کنید، در دسترس خواهد بود.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: theverge


عصر تکنولوژی، تکرا

نوشته ماشین الکتریکی بی ام دبلیو i3 به باتری بزرگ تر مجهز می شود اولین بار در عصر تکنولوژی – تکرا پدیدار شد.

Source: تکرا