ماشین های هیدروژنی تویوتا و برنامه ی بلند پروازانه ی این شرکت

ماشین های هیدروژنی تویوتا و برنامه ی بلند پروازانه ی این شرکت

27 ژانویه, 2016 ارسال شده توسط:   بدون دیدگاه

ماشین های هیدروژنی تویوتا و برنامه ی بلند پروازانه ی این شرکت
ماشین های هیدروژنی تویوتا از اهداف بلند مدت این شرکت بوده اند.
تویوتا با ۲۳ سال سابقه در این زمینه، قدیمی ترین شرکتی ست که روی این تکنولوژی فعالیت می کند و به تازگی نتایج نهایی آن معرفی شده است.
در نوامبر سال ۲۰۱۵، این شرکت خودروساز، فروش ماشین های هیدروژنی تویوتا میرای Mirai را در کالیفرنیا آغاز کرد. این ماشین، اولین ماشین هیدروژنی است که در آمریکا عرضه می شود.
گفتگوی خبرنگار Tech Insider با کریگ اسکات، مدیر ملی تکنولوژی های پیشرفته ی تویوتا را در ادامه می خوانید:

تویوتا تحقیقات ماشین های هیدروژنی خود را تقریبا دو دهه ی قبل آغاز کرد؛ این ماشین ها در مقایسه با ماشین های الکتریکی سریعتر بوده و محدوده ی مسافتی بیشتری دارند.

تویوتا تحقیقات ماشین های هیدروژنی خود را تقریبا دو دهه ی قبل آغاز کرد؛ این ماشین ها در مقایسه با ماشین های الکتریکی سریعتر بوده و محدوده ی مسافتی بیشتری دارند.

ماشین های هیدروژنی با سلول های سوختی مجهز شده اند که می تواند با استفاده هیدروژن، الکتریسیته ی مورد نیاز برای حرکت ماشین را فراهم کند. تنها محصول جانبی این فرآیند، آب است. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ی عملکرد این ماشین های به این لینک بروید.
اسکات اضافه کرد: “در واقع هیچ سوختی بهتر از گازوئیل نیست، اما قطعا هیدروژن بهتر از الکتریسیته عمل می کند.”

تویوتا با هدف فروش ۳۰ هزار Mirai میرای در سال تا سال ۲۰۲۰ به کار خود ادامه می دهد.

تویوتا با هدف فروش 30 هزار Mirai میرای در سال تا سال 2020 به کار خود ادامه می دهد.

این شرکت قصد دارد تا سال ۲۰۱۷ شاهد ۳۰۰۰ واحد میرای در جاده های آمریکا باشد. فروش میرای از اکتبر ۲۰۱۵ در آمریکا و از دسامبر ۲۰۱۴ در ژاپن آغاز شده است.
تقریبا ۴۰ درصد از تویوتا میرای با دست ساخته می شود و سایر قطعات آن به کمک روبات ها سرهم بندی می شوند. روبات های سازنده ی ماشین ها، توسط تویوتا ساخته می شوند.

موفقیت ماشین هیدروژنی تویوتا میرای تا حد زیادی به گسترش ایستگاه های سوخت گیری هیدروژن وابسته است.

موفقیت ماشین هیدروژنی تویوتا میرای تا حد زیادی به گسترش ایستگاه های سوخت گیری هیدروژن وابسته است.

به گزارش “مشارکت سوخت سلولی کالیفرنیا”، در حال حاضر ۴۹ ایستگاه سوخت گیری هیدروژن در کالیفرنیا وجود دارند که برخی از آنها آغاز به کار کرده و برخی دیگر به زودی فعال خواهند شد. ایستگاه های دیگری هم در سایر نقاط آمریکا مانند برلینگتون و ورمونت تاسیس شده اند. تویوتا در حال ساخت ۱۲ ایستگاه سوخت گیری مختلف در نیویورک، نیو جرسی، کانکتیکات و رود آیلند است.
به گزارش مرکز اطلاعات سوخت، ۱۲,۱۳۱ ایستگاه شارژ الکتریکی در آمریکا آغاز به کار کرده اند. بدین ترتیب تویوتا باید زیر ساخت های زیادی را مهیا کند.

اسکات از دورنمایی صحبت می کند که ماشین های سوخت هیدروژنی تویوتا بیشتر از ۳۰۰ مایل (۴۸۲ کیلومتر) محدوده ی سرعتی خواهند داشت.

اسکات از دورنمایی صحبت می کند که ماشین های سوخت هیدروژنی تویوتا بیشتر از 300 مایل (482 کیلومتر) محدوده ی سرعتی خواهند داشت.

مخازن هیدروژنی هم مانند مخزن های الکتریکی سنگین هستند؛ این بدان معناست که تعبیه ی مخزن اضافه به منظور افزایش محدوده ی مسافت، به دلیل وزن مخازن می تواند تاثیر عکس داشته باشد.
اسکات در این باره می گوید: “اعتقاد من این است که نهایتا راهی برای ذخیره ی هیدروژن خواهیم یافت. زمانی که چنان موفقیتی تحقق یابد، ادامه ی مسیر طولانی تر، راحت تر خواهد بود.”
اسکات می گوید: “این یک پروژه ی ۲۳ ساله است و برای ما احساس پایان کار را دارد، اما در واقع آغاز کار برای جهانیان محسوب می شود. اگر کاهش گازهای کربنی یکی از اهداف جامعه باشد، انتخاب های محدودی وجود دارند. از زاویه ی دید ما، سلول های سوختی قابلیت تحقق بیشتری دارند.”

اسکات می گوید: "این یک پروژه ی 23 ساله است و برای ما احساس پایان کار را دارد، اما در واقع آغاز کار برای جهانیان محسوب می شود. اگر کاهش گازهای کربنی یکی از اهداف جامعه باشد، انتخاب های محدودی وجود دارند. از زاویه ی دید ما، سلول های سوختی قابلیت تحقق بیشتری دارند."

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: techinsider


عصر تکنولوژی، تکرا

نوشته ماشین های هیدروژنی تویوتا و برنامه ی بلند پروازانه ی این شرکت اولین بار در عصر تکنولوژی – تکرا پدیدار شد.

Source: تکرا