نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی CES

نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی CES

3 ژانویه, 2016 ارسال شده توسط:   بدون دیدگاه

نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی CES

نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی CES ، محل تجمع جهانی تمام تجارت هایی است که در زمینه ی طراحی و تولید تکنولوژی های مصرفی فعالیت می کنند. این رویداد که هر ساله در شهر لاس وگاس برگزار می شود، سکوی پرتاب بسیاری از نوآوری های تکنولوژیکی در ۴۰ سال اخیر بوده است. نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی CES درواقع یک صحنه ی جهانی برای معرفی نسل آینده ی نوآوری ها به بازار های جهانی است. در نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی CES ، هزاران شرکت، نمونه ی محصولات خود را به نمایش می گذارند و به طور همزمان، انعقاد قراردادهای متفاوت در پشت صحنه ی این رویداد، نسل آینده ی تکنولوژی ها و گجت های کاربردی را محقق می کند.
نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی CES ، سالانه ویترین نمایش بین المللی بیش از ۳۶۰۰ شرکت مختلف، از جمله شرکت های تولید کننده ی قطعات، توسعه دهنده های فن آوری و تولید کنندگان سخت افزاری لوازم تکنولوژیکی است که در زمینه های متفاوتی همچون محتوا، سیستم های تحویل تکنولوژی و غیره فعالیت می کنند. در این رویداد، بیش از ۲۰۰ کنفرانس با شرکت ۱۵۰ کشور مختلف برگزار می شود.

نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی CES
نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی CES

گری شاپیرو، سازمان دهنده ی این رویداد معتقد است که محصولات ارائه شده در هر CES، نشان دهنده ی آینده ی پیش رو هستند، که تازگی و تفاوت را به خوبی به نمایش می گذارد.
امسال، از غول های تکنولوژی دنیا گرفته تا استارتاپ های تک نفره، همگی خود را برای حضور در نمایشگاه بین المللی لوازم الکترونیکی مصرفی CES سال ۲۰۱۶ آماده می کنند. این نمایشگاه هفته ی آینده از ۶ تا ۹ ژانویه برگزار خواهد شد و لاس وگاس را به یک کارناوال از تکنولوژی های رده بالا تبدیل می کند.
جان کوران، از مرکز مشاوره ی Accenture،  نقطه نظر خود از نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی CES 2016 ، بیان کرده است؛ او معتقد است در رویداد امسال با تکنولوژی های جالب خداحافظی کرده و تکنولوژی های کاربردی بیشتری را خواهیم یافت. بسیاری از شرکت های بزرگ معتقدند که نمایشگاه CES ، بهترین عرصه برای ارائه ی تکنولوژی و محصولات جدیدشان نیست؛ اما تجارت های کوچک از فرصتی که  نمایشگاه CES پیشروی آنها قرار می دهد استفاده کرده و به برقراری ارتباط با فروشنده ها و خبرنگاران این عرصه می پردازند.

مساحت محل برگزاری نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی سال ۲۰۱۶، ۲۲۳۰۰۰ متر مربع خواهد بود، که نسبت به سال گذشته افزایش اندکی داشته است.

نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی CES
مختصری از نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی

ماشین ها در نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی ۲۰۱۶، حضور پررنگی خواهند داشت. امسال بسیاری از غول های خودروساز نمایش بزرگی از ماشین های خود ارائه می کنند. به عنوان نمونه، شورولت بولت، یکی از ماشین های الکتریکی مقرون به صرفه ای است که در این نمایشگاه معرفی می شود؛ همچنین جنرال موتورز برای نمایش ماشین خود، CES را انتخاب کرده است. خودروسازان بزرگی همچون آئودی، مرسدس، بی ام دبلیو، فورد و فولکس واگن به معرفی ماشین های خودران یا نیمه خودران خود در این رویداد می پردازند. علاوه بر این، اندروید Auto، اپل CarPlay و سیستم ها ی قابل اتصال به ماشین در همه جای این مراسم قابل مشاهده هستند.
دستگاه هایی مانند ضبط های VHS، تلویزیون های HD، کنسول بازی X Box و دیسک های بلو ری، همه و همه در نمایشگاه های سال های گذشته برای اولین بار معرفی و آغاز به کار کردند.
در ادامه لیستی از محصولات پرفروش و پر مخاطب را شاهد خواهید بود که برای اولین بار در نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی CES کار خود را آغاز کرده اند
تبلت، نوت بوک و دستگاه های انرویدی، نمایشگاه ۲۰۱۰
مایکروسافت X Box، نمایشگاه ۲۰۰۱
تلویزیون پلاسما، ۲۰۰۱
اولترا بوک، ۳D OLED، تبلت اندروید ۴، نمایشگاه ۲۰۱۲
OLED، نمایشگاه ۲۰۰۸
DVD بلوری، نمایشگاه  ۲۰۰۳ و غیره

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: cesweb , wtexas


عصر تکنولوژی، تکرا


نوشته نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی CES اولین بار در عصر تکنولوژی – تکرا پدیدار شد.

Source: تکرا