نگرانی فیسبوک درباره کاهش استفاده از این شبکه اجتماعی

نگرانی فیسبوک درباره کاهش استفاده از این شبکه اجتماعی

8 آوریل, 2016 ارسال شده توسط:   بدون دیدگاه

کاربران مانند گذشته از فیسبوک برای به اشتراک گذاری مطالب شخصی استفاده نمی کنند و فیسبوک از این موضوع نگران است.

کاربران مانند گذشته از فیسبوک برای به اشتراک گذاری مطالب شخصی استفاده نمی کنند و فیسبوک از این موضوع نگران است.

فیسبوک به عنوان مکانی برای به اشتراک گذاری لحظات شخصی از زندگی افراد مانند مراسم های مختلف و عکس و … در بین مردم آغاز شد و رشد کرد. اما هم اکنون با توجه به گزارش بلومبرگ مشاهده شده است که مردم کمتر پست های شخصی خود را برای دوستانشان به اشتراک می گذارند.

این بدان معنی نیست که به طور کلی اشتراک گذاری در فیسبوک کاهش یافته است اما آمار نشان می دهد که بیش از ۱ میلیارد نفر در فیسبوک از آن برای استفاده های مختلف شروع به کار می کنند به طور مثال برای به اشتراک گذاری فیلم ها و لینک های وب از این شبکه استفاده می کنند.

این آمار که از کاهش به اشتراک گذاری شخصی در فیسبوک خبر می دهد از زمانی مشاهده شده است که اپلیکیشن هایی مانند اسنپ چت و واتساپ –که متعلق به خود فیسبوک است- شروع به کار کرده اند و در بین مردم محبوب شده اند.

با توجه به آمار مشاهده شده توسط The Informationکه اوایل امسال منتشر شد، چیزی که فیسبوک آن را “به اشتراک گذاری پخش اصلی” نامگذاری کرد تا ۱۵ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است. این گزارش اعلام کرد که فیسبوک اخیرا برای کمک به مقابله با این کاهش، تیمی تشکیل داده که با ویژگی هایی مانند “On This Way” که محتوایی را که سال های گذشته در فیسبوک به اشتراک گذاشته اید مجددا نمایش می دهد. فیسبوک همچنین الگوریتم نیوز فید (فید اخبار) را برای اولویت بندی آنچه که مردم از پروفایلشان به اشتراک می گذارند، تغییر داد.

طبق این گزارش تنها ۳۹ درصد از کاربران فعال در هفته محتوای اصلی به اشتراک می گذارند. یکی از سنحنگوهای فیسبوک می گوید: “سطح کلی به اشتراک گذاری در فیسبوک تغییری نکرده ولی با توجه به رشد سالانه ای که داشته امسال این رشد، کاهش چشمگیری داشته است و برای استفاده های شخصی کمتر مورد توجه واقع شده است.”

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: techinsider


عصر تکنولوژی، تکرا

نوشته نگرانی فیسبوک درباره کاهش استفاده از این شبکه اجتماعی اولین بار در عصر تکنولوژی – تکرا پدیدار شد.

Source: تکرا