کنترل پهباد با دست

کنترل پهباد با دست

3 ژانویه, 2016 ارسال شده توسط:   بدون دیدگاه

کنترل پهباد با دست امری هیجان انگیز و موضوعی ترند است که اخیرا بر روی آن متمرکز شده اند.

کنترل پهباد با دست امری هیجان انگیز و موضوعی ترند است که اخیرا بر روی آن متمرکز شده اند. هواپیماهای بدون سرنشین یا پهبادها تکنولوژی جالبی هستند اما کنترل این پهبادها توسط دست، بسیار جذاب تر است.

پیش تر راجع به پهبادها توضیحاتی داده ایم و از کاربرد آنها در زمینه های مختلف از جمله کشاورزی -محصولی از DJI که در فرایند کشاورزی و آبیاری محصولات مورد استفاده قرار می گیرد-، امداد و نجات -با استفاده از سنسورهای تعبیه شده در آن برای نجات جان افراد به هنگام وقوع بلایای طبیعی مورد استفاده قرار می گیرد-، سیستم تحویل -آمازون برای تحویل محصولات خود از این پهبادها استفاده می کند- و ماموریت های ویژه -پهبادهای رهگیر که برای جلوگیری از حملات تروریستی هوایی مورد استفاده واقع می شوند- و … صحبت کرده ایم.

گروهی از محققان تایوانی در حال کار بر روی این موضوع هستند که از سنسورهای موجود در اپل واچ یه نحوی استفاده کنند تا بتوان موقعیت Parrot AR را با حرکت دست کنترل کرد.

هم اکنون بنا به گزارشی از رویترز گفته می شود که گروهی از محققان تایوانی در حال کار بر روی این موضوع هستند که از سنسورهای موجود در اپل واچ یه نحوی استفاده کنند تا بتوان موقعیت Parrot AR را با حرکت دست کنترل کرد.

با حرکت دادن دست به چپ و راست و بالا و پایین کردن آن، جهت حرکت این پهباد و اوج و فرود آن را می توان کنترل کرد.

در این تصویر مارک ون نشان می دهد که چگونه  می توان رنگ نور یک لامپ هوشمند متصل را به سادگی و به وسیله ی ترسیم"R" با دست، به رنگ قرمز تغییر داد.

اپل واچ دارای چندین سنسور از جمله شتاب سنج و ژیروسکوپ است که حرکات را دنبال می کند. بنا به گزارش رویترز، این تیم در +PVD الگوریتمی به نام برنامه نویسی دونگ (Dong) ایجاد کرده اند که حرکات را به منظور کنترل اشیاء تشخیص می دهد و البته این الگوریتم تنها برای پهبادها مورد استفاده قرار نمی گیرد. در تصویر بالا، مارک ون نشان می دهد که چگونه  می توان رنگ نور یک لامپ هوشمند متصل را به سادگی و به وسیله ی ترسیم”R” با دست، به رنگ قرمز تغییر داد.

اگر مایل هستید بیشتر راجع به این پهبادها بدانید می توانید با مراجعه به این لینک، با چند نمونه از بهترین پهبادها آشنا شده و عملکرد مقایسه ای آنها را مطالعه کنید.

.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: techinsider


عصر تکنولوژی، تکرا

نوشته کنترل پهباد با دست اولین بار در عصر تکنولوژی – تکرا پدیدار شد.

Source: تکرا