گزارش مالی سال ۲۰۱۵ شرکت هواوی از رشد ۴۴ درصدی فروش این شرکت حکایت دارد

گزارش مالی سال ۲۰۱۵ شرکت هواوی از رشد ۴۴ درصدی فروش این شرکت حکایت دارد

2 آوریل, 2016 ارسال شده توسط:   بدون دیدگاه

گزارش مالی سال 2015 شرکت هواوی از رشد 44 درصدی فروش این شرکت حکایت دارد

هواوی سال ۲۰۱۵ را با موفقیت های زیادی پشت سر گذاشت و توانست فروش خوبی را تجربه کند. این شرکت در سال گذشته بعد از اپل و سامسونگ به عنوان سومین تولید کننده ی بزرگ گوشی هوشمند معرفی شد. هواوی سال ۲۰۱۵ نخستین گوشی نکسوس خود را تولید کرد که با استقبال بسیار خوبی مواجه شد. اکنون این شرکت به واسطه ی گوشی های متعدد و خوب مدعی است که ظرف ۵ سال آینده می تواند اپل و سامسونگ را کنار بزند و به بزرگترین شرکت تولید کننده ی گوشی هوشمند در دنیا تبدیل شود.

هواوی به تازگی گزارش مالی سال ۲۰۱۵ خود را ارائه کرد و بر اساس آن سود این شرکت در سال گذشته با ۳۳ درصد افزایش مواجه بوده و به ۵.۷ میلیارد دلار رسیده است، درآمد این شرکت نیز با رشد ۳۷ درصدی به ۶۰.۹ میلیارد دلار افرایش یافته است.
اما مطابق انتظار بخش عمده ی این پیشرفت به واحد تولید گوشی های هوشمند و تبلت ها مربوط می شود که با رشد ۷۳ درصدی به رقم ۱۹.۹ میلیارد دلار رسیده است. هواوی در سال ۲۰۱۵ موفق به فروش ۱۰۸ میلیون دستگاه گوشی هوشمند شده بود که در مقایسه با سال ۲۰۱۴ رشد ۴۴ درصدی را تجربه کرد. در همین سال سامسونگ و اپل به ترتیب موفق به فروش ۳۱۹ میلیون و ۲۳۱ میلیون گوشی هوشمند شدند.

یکی از کارشناسان عرصه موبایل پیش بینی می کند که هواوی در سال جدید نیز می تواند روند رو به رشد خود را حفظ کند، چرا که با ارائه ی محصولات جذاب و خلاقانه توانسته مسیر رشد خود را هموار کند و از دیگر رقبای چینی خود پیشی گیرد.
همان طور که می دانید پی ۹، پرچمدار بعدی هواوی خواهد بود که طی هفته ی جاری از آن رونمایی خواهد شد. از ویژگی های این پرچمدار جدید هواوی می توان به دوربین دوگانه و چیپ ست قدرتمند Kirin 950 اشاره کرد.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: phonearena


عصر تکنولوژی، تکرا

نوشته گزارش مالی سال ۲۰۱۵ شرکت هواوی از رشد ۴۴ درصدی فروش این شرکت حکایت دارد اولین بار در عصر تکنولوژی – تکرا پدیدار شد.

Source: تکرا