برج شانگهای ؛ دومین برج بلند جهان

برج شانگهای ؛ دومین برج بلند جهان

11 ژانویه, 2016 ارسال شده توسط:   بدون دیدگاه

برج شانگهای به عنوان دومین برج بلند جهان شناخته شد.

برج شانگهای به عنوان دومین برج بلند جهان شناخته شد.

پس از شش سال ساخت و ساز مداوم کار ساخت برج شانگهای به پایان رسید و عنوان دومین آسمانخراش بلند جهان را از آنِ خود کرد.

برج شانگ های با ۶۳۲ متر ارتفاع در شهر شانگهای چین قد کشیده و در حدود ۲.۴ میلیارد دلار برای دولت پکن هزینه در بر داشته است. به منظور کاهش اثرات مخرب باد این سازه با پیچی ۱۲۰ درجه ای از پائین به بالا طراحی شده است.

برج شانگهای که توسط شرکت بین المللی گنسلر طراحی شده پس از برج خلیفه دبی، رسما به عنوان دومین برج بلند جهان توسط CTBUH (انجمن ساختمان های بلند و زیستگاه های شهری) شناخته شده است. با این حال برخی آن را به عنوان سومین برج بلند جهان، پس از برج جده که در ۲۰۲۰ به پایان خواهد رسید، می شناسند.

این پروژه در مرکز تجاری واقع در شانگهای که تا یکی دو دهه پیش زمینهای زراعی به حساب می آمد، قد برافراشت. برای سرپا نگاه داشتن آن ۱۰۷۹ ستون سیمانی و فولادی استفاده شده است.

برج شانگهای در زمینهای زراعی سر برافراشته است

این برج ۱۲۸ طبقه ای، ۴۲۰,۰۰۰ متر مربع زیر بنا دارد و برای رسیدن به بالاترین طبقه آن در ارتفاع ۵۶۱ متری می توان یکی از ۱۰۶ آسانسور طراحی شده توسط میتسوبیشی را سوار شده و با سرعتی در حدود ۶۴ کیلومتر بر ساعت طبقات را طی کرد.

با توجه به گفته های شرکت گنسلر، فرم مخروطی شکل این سازه، اثر گذاری مخرب باد را تا ۲۴ درصد کاهش داده و باعث صرفه جویی ۵۸ میلیون دلاری در کل این پروژه شده است.

بیشتر فضای داخلی برج شانگهای را واحد های اداری تشکیل می دهد و تعدادی واحد های تجاری و اتاق های بسیار مجلل هتل نیز برای آن در نظر گرفته شده است. برج شانگهای گواهی نامه طلایی لید (استانداردی برای ساختمان سازی سبز) را دریافت کرده و بر اساس تکنولوژی و فناوری های صرفه جویی در مصرف انرژی طراحی شده است.

بدنه شیشه ای دو لایه آن عایق است و اجازه می دهد تا نور طبیعی به داخل آن نفوذ کند و این درحالی است که ۲۷۰ توربین بادی روشنایی فضای بیرونی آن را تامین می کنند. آب باران از طریق کانال های قیفی شکلی که در دیواره این برج طراحی شده جمع آوری می شود تا در سیستم های تهویه مطبوع و گرمایشی آن مورد استفاده قرار بگیرد.

بدنه شیشه ای دو لایه آن عایق است و اجازه می دهد تا نور طبیعی به داخل آن نفوذ کند و این درحالی است که 270 توربین بادی روشنایی فضای بیرونی آن را تامین می کنند

پس از شش سال ساخت و ساز مداوم کار ساخت برج شانگهای به پایان رسید و عنوان دومین آسمانخراش بلند جهان را از آنِ خود کرد.

برج شانگ های با 632 متر ارتفاع در شهر شانگهای چین قد کشیده و در حدود 2.4 میلیارد دلار برای دولت پکن هزینه در بر داشته است. به منظور کاهش اثرات مخرب باد این سازه با پیچی 120 درجه ای از پائین به بالا طراحی شده است.

بیشتر فضای داخلی برج شانگهای را واحد های اداری تشکیل می دهد و تعدادی واحد های تجاری و اتاق های بسیار مجلل هتل نیز برای آن در نظر گرفته شده است.

این برج 128 طبقه ای، 420,000 متر مربع زیر بنا دارد و برای رسیدن به بالاترین طبقه آن در ارتفاع 561 متری می توان یکی از 106 آسانسور طراحی شده توسط میتسوبیشی را سوار شده و با سرعتی در حدود 64 کیلومتر بر ساعت طبقات را طی کرد.

این پروژه در مرکز تجاری واقع در شانگهای که تا یکی دو دهه پیش زمینهای زراعی به حساب می آمد، قد برافراشت. برای سرپا نگاه داشتن آن 1079 ستون سیمانی و فولادی استفاده شده است.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: gizmag


 

عصر تکنولوژی، تکرا

 

نوشته برج شانگهای ؛ دومین برج بلند جهان اولین بار در عصر تکنولوژی – تکرا پدیدار شد.

Source: تکرا