شرکت هوآوی سیستم عامل موبایل مخصوص خود را طراحی خواهد کرد

شرکت هوآوی سیستم عامل موبایل مخصوص خود را طراحی خواهد کرد

23 ژوئن, 2016 ارسال شده توسط:   بدون دیدگاه

به نظر می رسد که شرکت هوآوی ، سومین تولید کننده ی بزرگ گوشی های هوشمند، قصد دارد سیستم عامل موبایل مخصوص خود را طراحی کند.

به نظر می رسد که شرکت هوآوی ، سومین تولید کننده ی بزرگ گوشی های هوشمند، قصد دارد سیستم عامل موبایل مخصوص خود را طراحی کند.

گوشی هایی که در حال حاضر توسط این تولید کننده ی چینی عرضه می شوند، از سیستم عامل EMUI با پوسته ی اندرویدی بهره می برند؛ اما به گزارش The Information، شرکت هوآوی با هدف جلوگیری از بروز مشکل با گوگل،  سیستم عامل دیگری را تولید خواهد کرد.

بنابر گزارشات جدید، شرکت هوآوی به منظور توسعه ی سیستم عامل مخصوص خود، تیمی از مهندسانی را که اعضای سابق نوکیا نیز در آن دیده شده اند، در اسکاندیناوی راه اندازی کرده است. لازم به ذکر است که شرکت هوآوی تنها تولید کننده ی گوشی های اندرویدی نیست که به فکر ساخت سیستم عامل مخصوص خود افتاده است؛ سامسونگ نیز از سیستم عامل لینوکس بر پایه ی Tizen استفاده کرده است. بنابر گزارش منابع خبری، سیستم عامل این شرکت چندان پیشرفت نکرده است.

لازم به ذکر است که تغییرات قریب الوقوع بیشتری برای سیستم عامل EMUI در راه هستند؛ این سیستم عامل قبلا به دلیل طراحی ضعیف و شباهت آن با iOS، مورد نقد منتقدان غربی قرار گرفته بود. شرکت هوآوی در اکتبر گذشته، یکی از طراحان سابق اپل را استخدام کرد تا در روند طراحی ظاهری پوسته اندرویدی نظارت داشته باشد. به نظر می رسد که نرم افزار نو نوار شده ی شرکت در سپتامبر آینده رونمایی شود.

به گزارش The Information، تغییرات نامبرده شامل کشوی اپلیکیشن آپدیت شده، آیکون هایی با ظاهر جدید (در حال حاضر، آنها شبیه به آیکون های اپل هستند) و یک پالت رنگ جدید و تمیز خواهند بود. طرح رنگ فعلی EMUI، روی رنگ های تیره و خاموش قهوه ای و خاکستری متمرکز شده است. ابیگیل برادی (طراح اپل) قصد دارد این رنگ ها را به رنگ های درخشان تر آبی و سفید تغییر دهد و از موجوداتی مثل ستاره دریایی الهام می گیرد.

شرکت هوآوی برای تبدیل شدن به برند جهانی لوازم الکترونیکی، برنامه ریزی و رویا پردازی کرده است؛ اما در حال حاضر، تقریبا تمام گوشی های خود را در چین به فروش می رساند. این شرکت هنوز موفق به عقد قرارداد با اپراتورهای ایالات متحده نبوده و محصولات آن در مغرب زمین چندان معتبر نیستند. این مساله می تواند به دلیل نرم افزارهای غیر اورجینال این شرکت باشد.

برادی به این مشکلات واقف است و قصد دارد به “نقاط ضعف شرکت غلبه کرده” و مشکلات ظاهری را برطرف کند. گفته می شود او ادعا کرده که شرکت هوآوی روزی شماره ی یک جهان و پیشرفته ترین و محبوب ترین اکوسیستم زندگی الکترونیکی خواهد شد، بدون اینکه به کپی کردن از طراحی های اپل نیازمند باشد.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: theverge


عصر تکنولوژی، تکرا

نوشته شرکت هوآوی سیستم عامل موبایل مخصوص خود را طراحی خواهد کرد اولین بار در عصر تکنولوژی – تکرا پدیدار شد.

Source: تکرا