مجسمه اندروید نوقا (Nougat) نیز رونمایی شد

مجسمه اندروید نوقا (Nougat) نیز رونمایی شد

1 جولای, 2016 ارسال شده توسط:   بدون دیدگاه

مجسمه اندروید نوقا (Nougat) نیز رونمایی شد

گوگل امروز طبق روال هر ساله خود، همزمان با معرفی اندروید نوقا (Nougat) از مجسمه این اندروید لذیذ نیز رونمایی کرد. این مجسمه دیدنی در مقابل دفتر مرکزی گوگل در مانتین ویو کالیفرنیا، قرار داده شده است.

طرفداران اندروید، چند ماهی است که شاهد تبلیغات اندروید N بوده اند و همچنین گمانه زنی هایی برای نام رسمی این نسخه در سر می پروراندند. مدت ها تصور می شد که این نسخه از اندروید، “نوتلا” (Nutella) نامیده خواهد شد که تقریبا نام محبوبی در میان مردم محسوب می شود. با این حال چند ساعت پیش گوگل نام رسمی اندروید N را اندروید نوگات (Nougat) یا همان اندروید نوقا  اعلام کرد.

به دنبال آشکار شدن نام رسمی نسخه ی جدید اندروید، گوگل طبق رسم هر ساله خود، بلافاصله از مجسمه اندروید نوقا نیز پرده برداری کرد و در کنار دیگر مجسمه های بنا شده در مانتین ویو، از جمله مارشمالو، لالی پاپ، کیت کت و جیلی بین قرار گرفت.

گوگل با هر نسخه ی جدید از اندروید، مجسمه ی رسمی می سازد و آن را در مقابل دفتر مرکزی خود بنا می کند. آخرینِ آنها، یعنی مجسمه اندروید نوقا (نوگات)، شمای اندروید در کنار چند شیرینی نوقا (Nougat) است و گوگل نیز در کنار رونمایی از این مجسمه، از بازدیدکنندگان با شیرینی نوقا پذیرایی کرد.

اگرچه نام رسمی اندروید N اعلام شده ولی با این حال گوگل اشاره ای به تاریخ در دسترس قرار گرفتن نسخه ی نهایی نکرده است. گفته می شود که نسخه ی نهایی اندروید نوگات، همین تابستان برای عموم کاربران در دسترس قرار خواهد گرفت. تا آن زمان، یک نسخه ی پیش نمایش توسعه دهندگان دیگر نیز منتشر خواهد شد که با وجود چهار نسخه ی موجود، پنج نسخه ی پیش نمایش توسعه دهندگان از اندروید Nougat خواهیم داشت. با وجود اینکه به تازگی از نام رسمی اندروید N پرده برداری شده است، به نظر می رسد که انتشار پنجمین نسخه ی پیش نمایش توسعه دهندگان آن نیز قریب الوقوع باشد.

حال که مجسمه اندروید نوقا ساخته شد، چیزی که در این میان باقی مانده این است که این نسخه در اختیار کاربران قرار گیرد و این امر، به وسیله ی گوشی های نکسوس میسر خواهد شد. البته تصور می شود که اچ تی سی نیز به زودی آن را دریافت کند.

درست مانند زمانی که نام دیگر نسخه های اندروید اعلام می شد، برخی از کاربران با این نام گذاری، مخالف هستند. بیشتر آنها در رسانه های اجتماعی گفته اند که نام نوتلا (Nutella) را بیشتر از نوگات (Nougat) می پسندند. با اینکه گوگل به صورت رسمی نام نوگات (نوقا) را انتخاب کرده است ولی پیش از این، مردم نیز به این نام در گوگل I/O رای داده اند. با این حال گوگل توضیحی نداده که چرا با وجود اینکه انتظار می رفت نام نوتلا را انتخاب کند، نسخه ی جدید سیستم عامل تلفن همراه خود را، اندروید نوگات نامیده است. در هر صورت نام گذاری این سیستم عامل، شاید اهمیت چندان خاصی نداشته باشد.

گوگل همچنین اعلام کرد که اندروید نوقا، اندروید ۷.۰ است نه اندروید ۶.۱. در واقع این نسخه ی عمده و بزرگ، ارزش یک شماره جدید را دارد. به نظر می رسد که طی یک الی دو ماه آینده شاهد انتشار نسخه ی نهایی اندروید نوقا باشیم، تا آن زمان می توانید نسخه ی پیش نمایش توسعه دهنده ی آن را بررسی کنید.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: androidheadlines


عصر تکنولوژی، تکرا

نوشته مجسمه اندروید نوقا (Nougat) نیز رونمایی شد اولین بار در عصر تکنولوژی – تکرا پدیدار شد.

Source: تکرا