نکاتی ساده برای بهبود عمر باتری گوشی هوشمند

نکاتی ساده برای بهبود عمر باتری گوشی هوشمند

17 مه, 2016 ارسال شده توسط:   بدون دیدگاه

عمر باتری یکی از مهم ترین نگرانی های کاربران، توسعه دهندگان نرم افزار و تولید کنندگان بوده است.

آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که همیشه نگران عمر باتری گوشی هوشمند خود هستند؟ بسیاری از ما دغدغه و نگرانی مربوط به شارژ گوشی هوشمند خود را داریم – به عنوان مثال هنگامی که قصد مسافرت به جایی را دارید اولین چیزهایی که زودتر از هرچیز دیگری آماده می کنید مسواک و شارژرتان است.

عمر باتری یکی از مهم ترین نگرانی های کاربران، توسعه دهندگان نرم افزار و تولید کنندگان بوده است. به طور میانگین، باتری اکثر گوشی های هوشمند قبل از ۱ یا ۲ روز به طور کامل تخلیه می شود. در بررسی های مربوط به گوشی های هوشمند می بینیم که عمر باتری یک دستگاه چگونه می تواند آن را از سایر رقبا متمایز سازد. به هر حال با وجود اینکه همه منتظر ارائه ی تکنولوژی جدیدی هستیم که بتواند به این دغدغه ها پایان دهد، واقعیت این است که در حال حاضر مجبوریم این موضوع را بپذیریم ولی با چند روش ساده می توان به حفظ عمر باتری کمک شایانی کرد. در این مقاله قصد داریم روش هایی را که به حفظ عمر باتری کمک می کنند بیان کنیم تا با آرامش و بدون اضطراب از عمر باتری دستکاهتان از آنها استفاده نمایید. با تکرا همراه باشید.

.

۱. گوشی را از حرارت و گرما دور کنید.

سعی کنید همیشه گوشی خود را خنک نگه دارید. سعی کنید گوشی های خود را از جاهای گرم  و همینطور از اشعه ی مستقیم خورشید دور نگه دارید. تاثیر دما بر روی گوشی هوشمند به طور قابل توجهی بالاست و بنابراین توصیه می شود گوشی خود را از گرما دور کنید.

۲. گوشی را از حالت ویبره (لرزش) خارج کنید.

لرزش گوشی برای نوتیفیکیشن ها به هنگام دریافت پیام و تماس به طور قابل توجهی باتری گوشی را تخلیه می کند. اگر دوست دارید باتری گوشی شما مدت زمان زیادی دوام بیاورد بهتر است حتما حالت لرزش آن را غیر فعال کنید. توجه داشته باشید که این کار معجره نمی کند ولی می تواند گوشی شما را به مدت چند دقیقه بیشتر روشن نگه دارد.

۳. جی پی اس و رادیو را غیر فعال کنید.

اکثر افراد می دانند که به طور معمول، بلوتوث روشن، باتری گوشی را می خورد اما از جی پی اس و رادیو غافل هستند. این در حالی ست که جی پی اس و رادیو به سرعت باتری را تخلیه می کنند. اگر از جی پی اس و رادیو استفاده نمی کنید دلیلی ندارد که آن را روشن بگذارید. سعی کنید تا زمانی که در هات اسپات فعال هستید، وای فای را خاموش بگذارید. زمانی که به رادیو گوش نمی دهید آن را خاموش کنید و همینطور زمانی که برای مشخص کردن موقعیت و مکانی از جی پی اس استفاده نمی کنید، آن را غیر فعال کنید.

۴. حالت “پاور سیوینگ” را فعال کنید.

حالت پاور سیوینگ (Power saving) تاثیر چشمگیری روی عملکرد سیستم دارد. زمانی که سطح باتری گوشی شما پایین است باید حتما این مد را روشن کنید. بسیاری از گوشی های هوشمند تنظیماتی دارند که به شما این امکان را می دهند که حالت پاور سیوینگ را به هنگام کم بودن شارژ گوشی به صورت خودکار راه اندازی کنید.

۵. نور صفحه نمایش را کم کنید.

این ساده ترین کار ممکن برای بهبود عمر باتری ست ولی هنوز هم بسیاری از افراد این کار را انجام نمی دهند. گوشی های هوشمند اندرویدی دارای تنظیمات خودکار روشنایی هستند که به صورت خودکار میزان روشنایی صفحه نمایش را بر اساس سطح نور اتاق تنظیم می کند.

نمایشگر روی گوشی های هوشمند اندرویدی بیش از هر چیز دیگری باتری دستگاه را تخلیه می کند، بنابراین لازم است که آن را تا جایی که امکان دارد در سطح پایینی قرار دهید. این عمل می تواند به عمر باتری دستگاه شما ساعت ها بیافزاید.

۶. زمان روشن بودن صفحه نمایش (تایم اوت) را کاهش دهید.

نمایشگر گوشی های اندرویدی به صورت خودکار پس از فاصله ای از پیش تعیین شده خاموش می شود. بهتر است این فاصله ی زمانی از پیش تعیین شده را تا جایی که ممکن است کم کنید تا بدین وسیله عمر باتری را افزایش دهید.

Smart Stay گوشی گلکسی نوت ۲ سامسونگ به این صورت عمل می کند که اگر تشخیص دهد کاربر به صفحه نمایش نگاه می کند از کم کردن نور و تایم اوت آن جلوگیری می کند. در واقع هنگامی که در حال استفاده از آن هستید، صفحه نمایش خاموش نمی شود اما هنگامی که به مدت چند ثانیه از آن استفاده نکنید، نمایشگر خاموش می شود.

۷. بعضی اوقات گوشی خود را ریبوت (راه اندازی مجدد) کنید.

ممکن است این امر به صورت همیشگی تاثیر مثبتی روی باتری نداشته باشد، اما اکر بعضی اوقات گوشی خود را ریبوت کنید می توانید به باتری گوشی خود کمک شایانی کنید. با این کار مطمئن می شوید که گوشی شما کاملا شسته رفته است. حداقل گوشی را از اجرای اپلیکیشن ها در پس زمینه ی دستگاه پاک می کند.

۸. نوتیفیکیشن های اپلیکیشن ها را خاموش کنید.

بسیار از اپلیکیشن های موبایل نوتیفیکیشن ارائه می دهند، در واقع این نوتیفیکیشن ها پیام های کوتاهی هستند که آخرین اتفاقی که در هریک از آنها رخ داده را بر روی پس زمینه ی گوشی ارائه می دهند و به اطلاع شما می رسانند. متاسفانه این امر می تواند تا حد زیادی از باتری شما را کاهش دهد و بسیاری از اپلیکیشن ها این کار را انجام می دهند.

شما باید به هریک از این اپلیکیشن ها بروید و این نوتیفیکیشن ها را خاموش کنید. دو نمونه از این اپلیکیشن ها که اکثر افراد از آنها روزانه استفاده می کنند، فیسبوک و توییتر است، در صورتی که برایتان ضرورتی ندارد، سعی کنید این نوتیفیکیشن ها را خاموش کنید.

۹. باتری اضافی استفاده کنید.

اگر گوشی شما دارای باتری قابل تعویض است، مطمئن ترین روش این است که یک باتری یدکی داشته باشید. داشتن دو باتری به خوبی می تواند این معضل را برای شما حل کند.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: betanews


عصر تکنولوژی، تکرا

نوشته نکاتی ساده برای بهبود عمر باتری گوشی هوشمند اولین بار در عصر تکنولوژی – تکرا پدیدار شد.

Source: تکرا