همکاری آئودی و کوالکام ؛ اعلام همکاری دو ابر قدرت صنعتی در نمایشگاه CES 2016

همکاری آئودی و کوالکام ؛ اعلام همکاری دو ابر قدرت صنعتی در نمایشگاه CES 2016

6 ژانویه, 2016 ارسال شده توسط:   بدون دیدگاه

همکاری آئودی و کوالکام ؛ اعلام همکاری دو ابر قدرت صنعتی در نمایشگاه CES 2016

همکاری آئودی و کوالکام ، این دو غول دنیای صنعتی امروز، می تواند تبدیل به یکی از هیجان انگیزترین اتفاقات نمایشگاه CES 2016 شود. کوالکام که تولیدکننده ای خوش نام در صنعت ساخت تراشه است، در خلال نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی CES از همکاری اش با آئودی، غول صنعت اتومبیل سازی، پرده برداری کرد.

با افزایش کامپیوتری شدن ماشین ها، تولیدکنندگان و سازندگان تراشه ها نیز مشتاق شدند تا وارد این بازی شوند. کوالکام نیز با رونمایی از توافق اش با آئودی موفقیتش را به رخ رقبایش کشید؛ این همکاری به واسطه تامین تراشه هایی با کیفیت بالا و مخصوص وسایل نقلیه برای این شرکت اتومبیل ساز، صورت گرفته است، تراشه هایی که به برخی از مدل های آئودی در سال ۲۰۱۷ میلادی، ویژگی های infotainment اضافه خواهد کرد (infotainment ترکیبی از کلمات entertain به معنی سرگرمی و inform به معنی اطلاع و آگاهی است).

کوالکام در نمایشگاه CES امسال که در لاس وگاس آمریکا در حال برگزاری است، از کانسپت آئودی Q7 که از چیپست اسنپدراگون ۶۰۲A استفاده می کند، رونمایی کرد و ویژگی هایی را به نمایش گذاشت که احتمالا در مدل های آینده آئودی به چشم خواهند خورد. البته هنوز هیچ حرفی از اینکه کدام مدل آئودی قرار است از این چیپست استفاده کند، به میان نیامده است.

کوالکام در نمایشگاه CES امسال که در لاس وگاس آمریکا در حال برگزاری است، از کانسپت آئودی Q7 که از چیپست اسنپدراگون 602A استفاده می کند، رونمایی کرد و ویژگی هایی را به نمایش گذاشت که احتمالا در مدل های آینده آئودی به چشم خواهند خورد. البته هنوز هیچ حرفی از اینکه کدام مدل آئودی قرار است از این چیپست استفاده کند، به میان نیامده است.

کوالکام در ابتدا تجارت خود را بر پایه چیپست های داده های وایرلس – مثل تراشه هایی که در گوشی های هوشمند به چشم می خورند – بنا نهاد. این شرکت در ادامه راه خود، تخصص اش را بر روی بازاری بزرگتری به کار گرفت و تراشه اسنپدراگون ۶۰۲A را در نمایشگاه CES سال قبل معرفی کرد؛ تراشه ای که لقب اولین سیستم اطلاعاتی سرگرمی (infotainment) با کیفیت وسایل نقلیه را به خود اختصاص داد.

نائب رییس کوالکام، ناکول دوگال در یک تماس تلفنی با وب سایت CNET به این موضوع اشاره کرد که آن ها شرکتی با عنوان CSR خریداری کرده اند که کارش در زمینه ساخت تراشه های بلوتوث برای اتصال تلفن در ماشین است. او همچنین خاطر نشان کرد که کوالکام تنها بر روی تکنولوژی تراشه ها برای سیستم های اینفوتینمنت سرمایه گذاری نمی کند، بلکه قصد توسعه تکنولوژی برای پشتیبانی از ویژگی های پیشرفته کمک رانندگی مانند “پیشگیری از خروج از خطوط جاده” و “ترمز قبل از برخورد” را نیز دارد.

حال باید دید ادامه این گونه همکاری ها به کجا می انجامد. اسنپدراگون ۶۰۲A امسال راهش را به کانسپت آئودی Q7 باز کرد و باید منتظر ماند و دید که مقصد بعدی اش را کدام یک از مدل های آئودی (و یا مدلی از اتومبیل سازی دیگر) انتخاب خواهد کرد.

همکاری کوالکام و آئودی ، اسنپدراگون 602A امسال راهش را به کانسپت آئودی Q7 باز کرد

.

.

منبع: cnet


عصر تکنولوژی، تکرا

نوشته همکاری آئودی و کوالکام ؛ اعلام همکاری دو ابر قدرت صنعتی در نمایشگاه CES 2016 اولین بار در عصر تکنولوژی – تکرا پدیدار شد.

Source: تکرا