ورورد کمپانی آرم به واقعیت مجازی در سال ۲۰۱۷

ورورد کمپانی آرم به واقعیت مجازی در سال ۲۰۱۷

30 مه, 2016 ارسال شده توسط:   بدون دیدگاه

ورورد کمپانی آرم به واقعیت مجازی در سال ۲۰۱۷

کمپانی ARM که طراحی معماری و ساختار پردازنده هایی که تقریبا در همه ی دستگاه های تلفن همراه موجود در بازار استفاده می شود را به عهده دارد، از رویداد کامپیوتکس ۲۰۱۶ برای اعلام محصولات جدیدش استفاده کرده که انتظار می رود از این پردازنده ها در دستگاه های رده بالای سال آینده استفاده شود. پردازنده ی مرکزی کورتکس A73 و پردازنده ی گرافیکی Mail-G71 به منظور بهبود عملکرد و افزایش قدرت بهره وری با دیدگاهی خاص برای پشتیبانی از وی آر موبایل طراحی می شوند.

کمپانی آرم (ARM) می گوید که سری Mail از پردازنده های گرافیکی این شرکت به طور گسترده ای در جهان استفاده می شوند و در سال ۲۰۱۵ بیش از ۷۵۰ میلیون از این پردازنده ی گرافیکی عرضه شده است. این پردازنده ی جدید Mail-G71، اولین پردازنده ای ست که از معماری نسل سوم این شرکت که تحت عنوان Bifrost شناخته می شود، استفاده می کند و به این پردازنده این قابلیت را می دهد که عملکرد گرافیکی را تا ۵۰ درصد بالاتر برده، بهره وری انرژی را تا ۲۰ درصد بهینه کند و عملکرد در هر میلی متر مربع از این پردازنده ی گرافیکی را نسبت به مدل های قبلی این کمپانی تا ۴۰ درصد افزایش دهد. به گفته ی این کمپانی این پردازنده ی Mail-G71 می تواند پردازنده های گرافیکی لپتاپ مجزا مانند GTX 940M انویدیا را با ارتقا به ۳۲ هسته مطابقت دهد. همچنین این پردازنده ی گرافیکی برای مسائل خاصی که متوجه وی آر است طراحی می شود و برای پشتیبانی از ویژگی هایی مانند رزولوشن ۴K، نرخ تجدید ۱۲۰ هرتزی و دوره عکس العمل ۴ میلی ثانیه ای بر روی آن تمرکز می شود.

در ارتباط با پردازنده های مرکزی هم باید بگوییم که ARM هسته ی جدید Cortex-A73 را معرفی می کند که بهره وری قدرت را در اولویت قرار می دهد. این پردازنده نسبت به پردازنده ی سابق این کمپانی، Cortex-A72، تا ۳۰ درصد کارآمدتر است و در همین حال حدود ۱.۳ برابر مقدار پیک عملکردی آن را ارائه می دهد اما آرم همچنین بر روی استفاده ی پایدار از این پردازنده هم تمرکز کرده است.

لازم به ذکر است که این کمپانی خود تولید کننده ی این پردازنده ها نیست و گواهینامه ی استفاده از این معماری را به تولیدکنندگان نیمه هادی می فروشد. کمپانی ها نیز تراشه های خود را بر اسا معماری آرم تولید می کنند. به طور مثال اپل از گواهی نامه ی معماری آرم استفاده می کند اما هسته های مرکزی سفارشی خود را طراحی می کند که تحت عنوان Twister در پردازشگر اخیر این کمپانی به نام A9 شناخته می شود و از پردازنده ی گرافیکی PowerVR استفاده می کند. در همین حال سامسونگ هم هسته های پردازشگر اگزینوس را طراحی می کند  اما در کنار آنها از هسته های کورتکس آرم و پردازنده ی گرافیکی میل در گلکسی اس ۷ خود استفاده می کند.

محصولات جدید کورتکس و میل نشان می دهند که تکنولوژی موبایل از نقطه نظر قدرت و بهره وری به پیشرفت خود ادامه داده و با چالش های جدیدی مانند وی آر هم منطبق می شود.

انتظار می رود که این محصولات تا پایان سال جاری به مرحله ی تولید برسند و در دستگاه هایی که سال ۲۰۱۷ عرضه می شوند شاهد آنها باشیم.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: theverge


عصر تکنولوژی، تکرا

نوشته ورورد کمپانی آرم به واقعیت مجازی در سال ۲۰۱۷ اولین بار در عصر تکنولوژی – تکرا پدیدار شد.

Source: تکرا