پهباد خود کنترل شونده ، برنامه ی بعدی محققان خواهد بود

پهباد خود کنترل شونده ، برنامه ی بعدی محققان خواهد بود

20 ژانویه, 2016 ارسال شده توسط:   بدون دیدگاه

پهباد خود کنترل شونده ، بعد از پهباد های معمولی کنترلی در برنامه ی طراحی های محققان قرار گرفته است.
پهباد خود کنترل شونده ، بعد از پهباد های معمولی کنترلی در برنامه ی طراحی های محققان قرار گرفته است.
پهباد ها ابزار مناسبی برای عکاسی های هوایی، امور تحقیقاتی و ماموریت های نجات هستند. متاسفانه هدایت این روبات های کوچک گاهی با مشکلاتی روبرو است.  یکی از مشکلات عمده، امکان برخورد و تصادف آنهاست. برای مثال، در ماه اکتبر روباتی با خطوط برق West Hollywood برخورد کرد و به گزارش بی بی سی، این برخورد منجر به قطعی برق ۶۵۰ خانوار در این منطقه شد.

تیم تحقیقاتی آزمایشگاه علوم کامپیوتری و هوش مصنوعی MIT برای یافتن مشکل برنامه نویسی پهباد که منجر به این برخورد شده، تلاش می کنند. در یک ویدئوی منتشر شده از این تیم تحقیقاتی، شاهد پهبادی هستیم که با انجام فیگور ۸ (حالت عدد ۸ انگلیسی)، از بین طناب های بسته شده به لوله که مانع پر پیچ و خمی را ایجاد کرده اند، عبور می کند. پهباد طراحی شده توسط آزمایشگاه MIT، می تواند با سرعت یک متر در ثانیه، در مسیر های پر مانع راه خود را پیدا کرده و به آسانی از آن بگذرد.
این تیم تحقیقاتی، به منظور آموزش اجتناب از برخورد با موانع در پهباد ها، از همان الگوریتمی استفاده می کند که در روبات ATLAS استفاده کرده بود. (روبات شبه انسان ATLAS در مسابقات DARPA مقاوم دوم را به دست آورده است. DARPA، یک رویداد سالانه است که عملکرد روبات ها را از نظر کیفیت و تعداد قابلیت هایشان، از بالا رفتن از پله گرفته تا خزیدن در لوله آزمایش می کند.)
این الگوریتم به پهباد خود کنترل شونده این امکان را می دهد که فضاهای بدون مانع را تشخیص داده و با ایجاد ارتباط بین این فضاها، مسیر بدون مانعی را انتخحاب کند.  این آزمایشگاه برای تولید پهباد خود کنترل شونده با سرعت ۳۰ مایل بر ساعت (۴۸ کیلومتر بر ساعت) تلاش می کند.

برای دیدن ویدئوی منتشر شده به لینک منبع مراجعه کنید.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: techinsider


عصر تکنولوژی، تکرا

نوشته پهباد خود کنترل شونده ، برنامه ی بعدی محققان خواهد بود اولین بار در عصر تکنولوژی – تکرا پدیدار شد.

Source: تکرا