کانسپت آئودی با سوخت هیدروژنی در نمایشگاه ماشین دیترویت

کانسپت آئودی با سوخت هیدروژنی در نمایشگاه ماشین دیترویت

12 ژانویه, 2016 ارسال شده توسط:   بدون دیدگاه

کانسپت آئودی با سوخت هیدروژنی در نمایشگاه ماشین دیترویت
کانسپت آئودی با سوخت هیدروژنی در نمایشگاه ماشین دیترویت به نمایش گذاشته شد.
زمان برگزاری نمایشگاه ماشین دیترویت، بزرگترین رویداد ماشینی سال فرا رسیده است و علاقه مندان خود را با کانسپت های حیرت انگیزی مهمان کرده است.

کمپانی آئودی روز دوشنبه در این نمایشگاه، از ماشین کانسپت h-tron کواترو رونمایی کرد که انرژی مورد نیاز آن از سلول های سوخت هیدروژنی تامین می شود.

کمپانی هوندا یکی دیگر از شرکت هایی بود که اوایل امسال در نمایشگاه ماشین توکیو، از یک ماشین سوخت هیدروژنی به نام کلریتی، با سرعت ۴۰۰ مایل بر ساعت (۶۴۳ کیلومتر بر ساعت) رونمایی کرد. این کانسپت زرد خردلی، اولین ماشین کمپانی آئودی، با سوخت سلولی هیدروژنی است. دلیل نام کواترو، دو موتور الکتریکی هستند که در محور جلو و عقب کانسپت قرار گرفته اند. این دو موتور در مجموع، ۲۳۰ کیلووات انرژی تولید می کنند. این کانسپت اس یو وی، صفر تا ۱۰۰ کیلومتر را در مدت زمان ۷.۱ ثانیه به دست می آورد.

مخزن هیدروژنی کانسپت آئودی، در عرض ۴ دقیقه پر می شود و سرعت آن ۳۷۲ مایل بر ساعت (۵۹۸ کیلومتر) است. نحوه ی پر شدن مخزن مشخص نیست.

کمپانی هوندا برای ساخت یک پمپ هیدروژنی هوشمند کار می کند؛ وظیفه ی این پمپ، ایجاد هیدروژن مورد نیاز ماشین از طریق الکترولیزهای پرفشار است. زمان دقیق عرضه ی ماشین  هوندا هنوز مشخص نیست، اما انتظار می رود که ماشین هیدروژنی هوندا بهار امسال آماده ی فروش باشد.
در حال حاضر، ماشین های سلول سوختی هیدروژنی هوندا مشتریان خود را در کالیفرنیا به دست می آورند. هوندا قصد دارد تا سال ۲۰۱۷، ۳۰۰۰ واحد Mirai را در آمریکای شمالی به فروش برساند.
آئودی اعلام کرده است که ماشین کانسپت h-tron کواترو، نمونه ای از تکنولوژی های آینده ی آئودی است. برای مثال تکنولوژی های رانندگی پایلوت و پارک ماشین، تا سال ۲۰۱۷ به تولید می رسند.

اوایل امسال در نمایشگاه ماشین توکیو، هوندا از یک ماشین سوخت هیدروژنی به نام کلریتی رونمایی کرد که سرعت آن 400 مایل بر ساعت (643 کیلومتر بر ساعت) است.

.

.

منبع: techinsider


عصر تکنولوژی، تکرا

نوشته کانسپت آئودی با سوخت هیدروژنی در نمایشگاه ماشین دیترویت اولین بار در عصر تکنولوژی – تکرا پدیدار شد.

Source: تکرا