یکی دیگر از جاه طلبی های لری پیج ؛ ساخت ماشین پرنده

یکی دیگر از جاه طلبی های لری پیج ؛ ساخت ماشین پرنده

9 ژوئن, 2016 ارسال شده توسط:   بدون دیدگاه

یکی دیگر از جاه طلبی های لری پیج ؛ ساخت ماشین پرنده

بر اساس بلومبرگ بیزنس ویک، لری پیج، یکی از بنیان گذاران گوگل شخصا بر روی چند استارتاپ که در زمینه ساخت ماشین پرنده فعالیت می کنند، سرمایه گذاری کرده است. گزارش ها حاکی از آن است که پیج بر روی یک استارتاپ به نام Zee.Aero از سال ۲۰۱۰ که فعالیت خود را آغاز کرده، بیش از ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است. گفته می شود که پیج از سال گذشته بر روی استارتاپ دیگری به نام Kitty Hawk که در این حوزه مشغول به فعالیت است نیز سرمایه گذاری کرده است. به گفته بلومبرگ، علاقه او به این شرکت ها، از جمله جاه طلبی های شخصی لری پیج است.

به گفته خبرگزاری بلومبرگ، Zee.Aero و Kitty Hawk طراحی های جداگانه ای برای ساخت ماشین پرنده انجام داده اند. Zee.Aero نیز پروازهای آزمایشی نمونه اولیه خود را در یک فرودگاهی که حدودا یک ساعت با دفتر مرکزی گوگل در مانتین ویو فاصله دارد، ترتیب داده است. بلومبرگ همچنین گزارش می دهد که Zee.Aero طراحان و مهندسان هوافضا را از سازمان های مختلف مثل ناسا، بوئینگ و اسپیس ایکس به استخدام خود درآورده و تا به حال دو طرح مختلف از نمونه اولیه تک سرنشین خود را مورد آزمایش قرار داده است. یکی از آن ها شبیه به هواپیماهای کوچک معمولی است و دیگری نیز ملخ های هواپیما در هر طرف آن قرار دارد.

پتنت شناخته شده قبلی که توسط Zee.Aero به ثبت رسیده است یک وسیله ای را نشان می دهد که می توان آن را این گونه شرح داد، یک بدنه نازک مرکزی با یک ردیف دوقلو از ملخ های هواپیما. این پتنت که در سال 2012 ثبت شده است، خاطر نشان می کند که این هواپیما قابلیت پرواز و فرود به صورت عمودی (VTOL) را دارا بوده و بدین شرح توصیف می شود که "یک هواپیمای ایمن، بی صدا، با کنترل آسان، مناسب و جمع و جور". شاید به طور قطع نتوان نام این وسیله پرنده را خودروی پرنده نامید، اما مطمئنا چشم اندازی از صنعت حمل و نقل هوایی شخصی است.

پتنت شناخته شده قبلی که توسط Zee.Aero به ثبت رسیده است یک وسیله ای را نشان می دهد که می توان آن را این گونه شرح داد، یک بدنه نازک مرکزی با یک ردیف دوقلو از ملخ های هواپیما. این پتنت که در سال ۲۰۱۲ ثبت شده است، خاطر نشان می کند که این هواپیما قابلیت پرواز و فرود به صورت عمودی (VTOL) را دارا بوده و بدین شرح توصیف می شود که “یک هواپیمای ایمن، بی صدا، با کنترل آسان، مناسب و جمع و جور”. شاید به طور قطع نتوان نام این وسیله پرنده را خودروی پرنده نامید، اما مطمئنا چشم اندازی از صنعت حمل و نقل هوایی شخصی است.

استارتاپ دیگری که لری پیج بر روی آن سرمایه گذاری کرده، Kitty Hawk نیز گفته می شود که ماشین پرنده خود را ساخته و بر طبق منابع وابسته به بلومبرگ، شبیه به یک نسخه غول پیکر از یک پهباد کوادکوپتر است. این استارتاپ از Zee.Aero کوچکتر است و بیشتر مهندسان آن از AeroVelo به استخدام این شرکت درآمده اند (AeroVelo شرکتی است که برای ساخت هلی کوپتری برگرفته از قدرت انسان که می توانست بیش از یک دقیقه در هوا باقی بماند، در سال ۲۰۱۳ برنده جایزه ۲۵۰ هزار دلاری Sikorsky شد. ویدیوی پایین را مشاهده کنید). البته Kitty Hawk اولین شرکتی نیست که قصد طراحی هواپیمایی شبیه به کوادکوپتر را دارد، بلکه شرکت چینی Ehang نیز پیش از این، برای ساخت چنین خودروی پرنده ای دست به کار شده است.

.

.

اما همانطور که بلومبرگ نیز خاطر نشان می کند، رویای ساخت ماشین پرنده چیزی است که مدت ها یکی از جذاب ترین بلندپروازی های حوزه تکنولوژی بوده و بنابراین سرمایه گذاری پیج بر روی این دو استارتاپ، چندان هم تعجب برانگیز نیست. چندین شرکت نیز از جمله Volocopter و Aeromobil در حال توسعه و ساخت هواپیمایی برای استفاده شخصی هستند که البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که نمی توان لقب خودروی پرنده را روی آن ها نهاد، بلکه بسیاری از آن ها تنها قابلیت پرواز دارند.

به هر حال این اقدام پیج و بسیاری از شرکت های دیگر این موضوع را به ما گوشزد می کند که ساخت ماشین پرنده چندان هم دور از انتظار نیست و شاید به زودی بتوان شاهد خودروهای پرنده باشیم. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

.

.

منبع: theverge


عصر تکنولوژی، تکرا

نوشته یکی دیگر از جاه طلبی های لری پیج ؛ ساخت ماشین پرنده اولین بار در عصر تکنولوژی – تکرا پدیدار شد.

Source: تکرا